SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat i Karswell za 33 proc. akcji Netii zapłacą 639 mln zł

Cyfrowy Polsat i związana z nim spółka Karswell Limited w ramach wezwania do sprzedaży akcji nabyły 110,7 mln akcji Netii stanowiących 33 proc. jej kapitału. Cena za akcję wynosi 5,77 zł, co oznacza, że wartość całego pakietu to 638,75 mln zł.

Zygmunt SolorzArticle

Prowadzący zapisy do sprzedaży Trigon Dom Maklerski poinformował, że w ramach wezwania Cyfrowy Polsat kupił 34,66 mln akcji Netii, a Karswell Limited - 76,04 mln.

Wszystkie zawarte transakcje zostaną rozliczone 22 maja.

W ramach wezwania, ogłoszonego na początku ub.r., Cyfrowy Polsat zamierzał kupić 119,35 mln akcji Netii. Cyfrowy Polsat ogłosił to zaraz po tym, jak kupił od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN 33 proc. akcji Netii za 638,8 mln zł.

Na przejęcie przez Cyfrowy Polsat i związaną z nim spółkę Karswell Limited większościowego pakietu akcji Netii musiał zgodzić się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W lutym regulator poinformował o przedłużeniu postępowania, uzasadniając, że musi przeanalizować lokalne rynki płatnej telewizji, ponieważ tę usługę oferuje zarówno Netia, jak i Cyfrowy Polsat. Natomiast w miniony piątek Cyfrowy Polsat poinformował, że UOKiK wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie Netii.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,34 mld zł wpływów sprzedażowych oraz 292,2 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalały w skali roku o 1,8 proc. do 5,74 mln, za to liczba sprzedanych im usług zwiększyła się o 3,4 proc. do 13,8 mln.

Z kolei Netia w minionym kwartale miała 21,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 12,46 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane wpływy sprzedażowe firmy zmalały z 365,01 do 346,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat i Karswell za 33 proc. akcji Netii zapłacą 639 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl