SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czeska telewizja publiczna zamyka kanał, nadający od czasu pandemii

Z końcem roku czeska telewizja publiczna definitywnie już zamknie kanał ČT3, który uruchomiono w marcu 2020 roku. Kanał przeznaczony był dla starszych widzów, a jego nadawanie było obliczone wyłącznie na czas pandemii. Jak podaje czeski nadawca – decyzja o zamknięciu z końcem roku jest nieodwołalna.

Logo czeskiej telewizji publicznej Źródło: Ceskatelevize.czLogo czeskiej telewizji publicznej Źródło: Ceskatelevize.cz

ČT3- kanał publicznej Telewizji Czeskiej – miał początkowo działać do października 2020 roku, potem jego działalność przedłużono do 2021 roku. To skierowany do starszej publiczności projekt, uruchomiony w celu pomocy dla najbardziej wrażliwej grupy społecznej na czas pandemii. Emituje archiwalne programy telewizji czechosłowackiej oraz czeskiej, a także magazyny tematyczne.

Początkowo telewizja nadawała tylko w dni powszednie, ale jeszcze w 2020 roku zaczęły się emisje także w weekendy. Latem 2022 roku zaczęto na tym kanale emitować powtórki niektórych programów z innych anten oraz nadawano wydarzenia sportowe, nie mieszcząc się w innych kanałach czeskiej telewizji publicznej.

Teraz – jak podaje na swojej stronie czeski publiczny nadawca  – zdecydowano o definitywnym zamknięciu kanał, z dniem 31 grudnia 2022 roku. Ostatnią pozycją w ramówce ma być ostatnim programem w ramówce będzie czeska komedia z 1994 roku pt. „Saturnin”.
 

 

Co emituje publiczna telewizja w Czechach?

Historia czeskiej telewizji publicznej (do 1992 roku: czechosłowackej) zaczęła się jeszcze przed II Wojną Światową. Po wojnie pierwsza próbna transmisja telewizji w Czechosłowacji odbyła się 23 marca 1948 r. w Tanvaldzie. Telewizja w obecnym kształcie powstała 1 stycznia 1992, w myśl ustawy o telewizji czeskiej. Obecnie nadawca nadaje kanały: ČT1 i ČT2, ČT3, newsowy kanał ČT24, sportowy ČT Sport, a także kanał dziecięcy ČT :D, zaś  programy kulturalne emitowane są na kanale ČT Sztuka.

Publiczna telewizja w Czechach w głównej mierze finansowana jest z abonamentu, wliczanego w rachunek za prąd. Ta opłata telewizyjna – jak podaje nadawca – jest „głównym źródłem dochodu”. Źródłem dodatkowym jest działalność gospodarcza (reklama i sponsoring). W Polsce za niepłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego grozi kara w postaci 30-krotności miesięcznej opłaty.

Dołącz do dyskusji: Czeska telewizja publiczna zamyka kanał, nadający od czasu pandemii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twoje imię
poprawcie interpunkcje w tytule na stronie głównej gamonie
odpowiedź