SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Danuta Holecka jednak odchodzi z "Wiadomości" i TVP

Portal Wirtualnemedia.pl potwierdził nieoficjalnie w TVP Info, że Danuta Holecka w połowie grudnia przestanie prowadzić „Wiadomości”. Taką informację podało w czwartek, niezależnie od siebie, kilka portali. Sama Holecka jednak dementowała te doniesienia. 

Danuta Holecka w "Wiadomościach" TVPArticle

Według ustaleń Gazeta.pl to Danuta Holecka zdecydowała, że 13 grudnia przestanie prowadzić główne wydanie „Wiadomości”. Tego dnia prawdopodobnie zostanie zaprzysiężony rząd Donalda Tuska. Lider PO w ostatnich miesiącach parę razy zapowiadał, że zaraz po przejęciu władzy wprowadzone zostaną duże zmiany w TVP i Polskim Radiu. Holecka jest jeszcze wpisana do grafiku prowadzących „Wiadomości” w styczniu, ale tylko po to, żeby wywoływać sensacji. Portal Wirtualnemedia.pl potwierdził te informacje u jednego z pracowników TVP Info, który chce pozostać anonimowy. 

- Skoro wie się, że praca tutaj i tak się zakończy, to naturalne jest, że chce się samemu wykonać uprzedzający ruch - powiedziała portalowi Gazeta.pl osoba z Telewizji Polskiej. Natomiast naTemat podał, że Holecka rozstanie się z TVP za porozumieniem stron, z rocznym okresem wypowiedzenia. Sama dziennikarka w rozmowie z Onetem zaprzeczyła tym informacjom. Natomiast portalowi naTemat powiedziała, że doniesienia o jej odejściu z TVP to bzdura. Zaraz potem zaznaczyła, że nie chce tego komentować, nie ma obowiązku komukolwiek się tłumaczyć, a naTemat może sobie pisać, co chce. Zapytaliśmy dziennikarkę, czy informacje o jej odejściu są prawdziwego, ale nie odpowiedziała na pytania wysłane mailem. 

Danuta Holecka jest gospodynią i szefową „Wiadomości” w ramach umowy B2B, którą z TVP zawarła jako prowadząca działalność gospodarczą. D.D.H. Studio "V". Z opublikowanego niedawno raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że na mocy kontraktu z września 2020 roku nadawca płacił spółce dziennikarki 46 tys. zł netto za prowadzenie 10-11 wydań programu w miesiącu, a w umowie z początku tego roku, podpisanej do połowy 2025 roku, stawkę podniesiono do 50 tys. zł. Ponadto Holecka ma umowę etatową z Telewizją Polską. W przyszłym roku skończy 56 lat i wejdzie w okres ochronny przed emeryturą, w którym nie będzie mogła zostać zwolniona. 

Holecka jest szefową “Wiadomości” od 1 maja 2019 roku. W TVP pracuje od 1993 roku. Zaczynała jako prezenterka i wkrótce zaczęła prowadzić poranne i popołudniowe wydania Wiadomości w TVP1. W styczniu 1997 zadebiutowała jako prezenterka głównego wydania “Wiadomości”, które prowadziła przez sześć miesięcy. Ponownie prowadzącą główne wydania była od sierpnia 2003 do października 2004 i w 2010 roku. Następnie pracowała w stacji TVP Info, dla której prowadziła programu: “Info Serwis” i “Minęła dwudziesta”. Od 13 stycznia 2016 roku ponownie jest prezenterką głównego wydania “Wiadomości”. 

Jak już informowaliśmy, w połowie listopada z urlopu wrócił Michał Adamczyk, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy pojawi się na wizji - do września br. prowadził m.in. “Wiadomości” TVP1. 

Na początku września br. Michał Adamczyk zniknął z anteny TVP po tym, jak Onet zarzucił mu stosowanie przemocy wobec byłej partnerki. Sprawa miała mieć miejsce 20 lat temu, zarzuty były poważne jednak Adamczyk nigdy nie został skazany – sąd warunkowo umorzył sprawę.

Po wrześniowym tekście Michał Adamczyk zapowiedział wytoczenie pozwów Onetowi i autorowi tekstu, Mateuszowi Baczyńskiemu, a także byłej dziennikarce TVP, Karolinie Pajączkowskiej, która publicznie sugerowała, że pod jego rządami dochodziło w TVP do nieprawidłowości na personalnym tle. Sam oddał się do dyspozycji prezesa Mateusza Matyszkowicza. - Złożyłem wniosek o urlop i oddaję się do dyspozycji zarządu TVP – poinformował w oświadczeniu dyrektor TAI.

Graczak, Jałtuszewski i Diaz odchodzą z “Wiadomościami”

Od wyborów parlamentarnych z redakcją „Wiadomości” pożegnało się już kilka osób. Wypowiedzenie złożył Bartłomiej Graczak, związany z TVP od początku 2016 roku. Na wizji przestał pojawiać się w drugiej połowie października. - Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić - przekazał Graczak portalowi Wirtualnemedia.pl. 

Z „Wiadomościami” rozstają się także reporterzy Karol Jałtuszewski (zajmował się głównie polską polityką) i Damian Diaz (tematyka gospodarcza). Obaj oficjalnie tego nie potwierdzają, informacji nie udziela też Telewizja Polska. Diaz ma trafić do Narodowego Banku Polskiego. 

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 2,8 mln osób o (1,9 proc. więcej niż przed rokiem), z czego 1,93 mln w TVP1, 826,8 tys. w TVP Info i 40,3 tys. w TVP Polonia. Program miał 91,2 tys. widzów więcej niż „Fakty” TVN.

Dołącz do dyskusji: Danuta Holecka jednak odchodzi z "Wiadomości" i TVP

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tds
Do ziomów z RMF FM idzie? :)
odpowiedź
User
Toosk
Bedzie jak kiedys, tvp na telefon arabskiego. Wiadomo, cenzura i czolowki z ruska armia. Klasyk.
odpowiedź
User
Pablis
Musza wrocic propagandysci PO.
odpowiedź