SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dariusz Zieliński dyrektorem wydawniczym segmentu sportowego w Ringier Axel Springer Polska

Dariusz Zieliński objął nowo utworzone stanowisko dyrektora wydawniczego segmentu sportowego w Ringier Axel Springer Polska. Ostatnio pracował w firmie indaHash.

Dariusz Zieliński / fot. Maciej Szczepański Article

Zieliński będzie odpowiedzialny za wszystkie serwisy sportowe Ringier Axel Springer Polska m.in. Onet Sport, „Przegląd Sportowy” oraz serwis przegladsportowy.pl.

Dariusz Zieliński był już poprzednio - w latach 2013-2017 - związany z Ringier Axel Springer Polska - wtedy pełnił funkcję dyrektora zarządzającego „Newsweek Polska” i odpowiadał za rozwój marki we wszystkich kanałach sprzedaży.

Ostatnio w indaHash

Zielinski ostatnio pełnił funkcję głównego dyrektora operacyjnego w firmie indaHash, gdzie był odpowiedzialny za działania spółki na wszystkich rynkach, koordynację lokalnych i międzynarodowych zespołów oraz realizację strategii sprzedaży.

Wcześniej zasiadał na stanowisku dyrektora strategii i rozwoju new business w wydawnictwie G+J Polska (w połowie 2013 roku zostało kupione przez Burda International Polska). W swojej karierze pracował również w Marquard Media Polska i Ciszewski Public Relations.

W czerwcu 2017 roku Michał Pol objął w Grupie Onet-RAS Polska funkcję dyrektora programowego, zarządzającego pionem sportowym. Jednocześnie na stanowisku redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” zastąpił go wtedy Przemysław Rudzki. Michał Pol pozostaje dyrektorem programowym segmentu sportowego.

Spada sprzedaż „Przeglądu Sportowego”

W ciągu ostatnich 10 lat sprzedaż „Przeglądu Sportowego”, tak samo jak innych dzienników drukowanych, mocno zmalała - ze średnio 64,3 tys. egz. w 2008 roku do 23,8 tys. egz. w pierwszych trzech kwartałach 2018 r.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie 2018 r. serwis internetowy „Przeglądu Sportowego” zanotował 2,39 mln realnych użytkowników i 17,59 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Zieliński dyrektorem wydawniczym segmentu sportowego w Ringier Axel Springer Polska

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pete
Cos nie siadło w tym IndaHash chyba...
24 11
odpowiedź
User
Uderzo
Były dupne wyniki PS, była próba sprzedaży, teraz rozpoczyna się wykurzanie Pana Pola. Dwaj dyrektorzy, podobne obszary kompetencji, zarząd jest zdziwiony, konfliktu przecież nie ma... Przetrwa mocniejszy, żadnego nie szkoda. Znam to w tymże właśnie wydawnictwie.
26 8
odpowiedź
User
do boju
w tęczowej fladze sila!
22 12
odpowiedź
User
Steve G.
PS w obecnym stanie będzie trudny do uratowania, jest tam problem z jakością dziennikarską. Jest kilka dobrych osób ale raczej nie odgrywają pierwszoplanowych ról.
14 8
odpowiedź
User
ja
Darek, gratulacje, trzymaj się!!!
9 16
odpowiedź