SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

David Kenny nowym szefem Nielsena, zastąpi odchodzącego Mitcha Barnsa

Z początkiem grudnia 2018 roku funkcję dyrektora wykonawczego firmy badawczej Nielsen obejmie David Kenny, który zastąpi na tym stanowisku Mitcha Barnsa. Wcześniej Kenny pracował między innymi w IBM, starał się też bez powodzenia o posadę szefa holdingu reklamowego WPP.

David Kenny, fot.: IBM Article

David Kenny od 2016 r. pracował w koncernie IBM, gdzie kierował rozwojem platform Watson oraz Cloud. Wcześniej był współzałożycielem agencji Digitas, partnerem zarządzającym w VivaKi oraz szefem Weather Company.

W lecie br. Kenny ubiegał się o stanowisko prezesa holdingu reklamowego WPP, które wcześniej w atmosferze kontrowersji opuścił po 33 latach Martin Sorrell. Jednak po rozmowach z kandydatami rada nadzorcza WPP zdecydowała się powierzyć kierowanie firmą Markowi Readowi.

Teraz poinformowano w komunikacie że David Kenny od 3 grudnia br. zostanie dyrektorem wykonawczym firmy badawczej Nielsen. Jednocześnie z kierowania nią rezygnuje Mitch Barnes, który w Nielsenie pracował od 1997 r., a od 2014 r. był CEO firmy.

Kenny obejmuje stanowisko szefa Nielsena w momencie gdy kierownictwo tej firmy rozważa rozmaite scenariusze jej dalszego rozwoju. Wśród nich jest koncepcja dalszego funkcjonowania Nielsena jako całości, sprzedaży części jej elementów, a także sprzedaży całego Nielsena zewnętrznemu nabywcy.

 

Dołącz do dyskusji: David Kenny nowym szefem Nielsena, zastąpi odchodzącego Mitcha Barnsa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl