SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DDB ujawnia globalne repozycjonowanie „Unexpected works”

Sieć agencji reklamowych DDB Worldwide (należy do Omnicomu) ujawnia nowe pozycjonowanie swojej marki za pomocą nieoczekiwanej kampanii reklamowej.
 

Article

Agencja kupiła billboard na farmie owiec w Garston w Nowej Zelandii, aby rozpocząć "rozmowę na temat nowej obietnicy marki" hasłem "Unexpected works". Billboard ma wzywać do wejścia na stronę unexectedworks.com, gdzie można przeczytać manifest DDB i historię kryjącą się za filozofią "Unexpected Works".

Chodzi o to, aby rozpocząć globalną rozmowę o tym, jak DDB podchodzi do kreatywności, z którą może się połączyć 10000 pracowników na całym świecie.

- Tak naprawdę nie szukaliśmy kampanii ani sloganu dla DDB - powiedział dyrektor generalny DDB Worldwide, Marty O'Halloran. - To było coś więcej, co nas połączy i wzmocni to, w co wierzymy jako agencja - dodał.

O'Halloran przekazał wytyczne dyrektorowi kreatywnemu DDB Worldwide, Ariemu Weissowi i dyrektorowi ds. strategii, Alexowi Heszowi, w celu podkreślenia związku między kreatywnością a skutecznością - oraz "wyjątkowej" zdolności DDB do realizacji tego zadania poprzez nieoczekiwane myślenie.

- Bezpieczne pomysły nie są teraz tym, czego świat potrzebuje - powiedział Hesz. - Świat potrzebuje nieoczekiwanego - pomysłów, które burzą i idą pod prąd. To będą pomysły, które sprawdzą się i przekształcą biznes. Chcieliśmy pomysłu, który opisywałby DDB, ale także wyprzedzająco odpowiadał na pytania branży - dodał.

Kampania, która została zaplanowana i opracowana przez zespoły z globalnych rynków DDB, ma również służyć jako wezwanie dla sieci, która działa w modelu federacyjnym. - Chociaż sieć będzie nadal działać w ten sposób, posiadanie gwiazdy północnej „upraszcza nasz punkt widzenia na świecie” i „znajduje wspólną płaszczyznę, którą wszyscy dzielimy” - powiedział Weiss.

Billboard w Nowej Zelandii to dopiero początek "rozmowy". DDB ma nadzieję, że nieoczekiwane umieszczenie reklam w mediach wywoła szum w biurach i branży, aby pokazać, jaki rodzaj pracy może wykonać dla klientów. DDB prosi również swoje agencje regionalne o własne podejście do kampanii, aby ożywić ją w lokalny sposób.

- Chcemy pokazać, że coś małego, prostego i niedopracowanego, umieszczonego w jednym z najgorszych miejsc, w jakim można to umieścić, może mieć ogromny wpływ lub stworzyć rozmowę, którą chcemy, aby miała miejsce - powiedział Weiss. - To coś, o czym można porozmawiać, podzielić się i być ciekawym.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DDB ujawnia globalne repozycjonowanie „Unexpected works”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl