SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Specjalny odcinek „Świata według Kiepskich” na platformie Polsatu, Paździoch i Boczek wygenerowani cyfrowo

Na platformie Polsat Box Go pojawił się specjalny odcinek sitcomu „Świat według Kiepskich”. Dzięki technologii deepfake występują w nim Arnold Boczek i Marian Paździoch, których grali zmarli w ostatnich latach Dariusz Gnatowski i Ryszard Kotys.

Andrzej Grabowski i Dariusz Gnatowski na planie "Świata według Kiepskich", fot. materiały prasowe Andrzej Grabowski i Dariusz Gnatowski na planie

Specjalny odcinek „Świata według Kiepskich” rozgrywa się w realiach epidemii. Halinka zabrania Ferdkowi wychodzenia z mieszkania, przez co ten zaczyna się zastanawiać nad życiem pozagrobowym. Towarzyszą mu Archanioł Gabriel oraz jego wieloletni sąsiedzi: Arnold Boczek i Marian Paździoch.

Boczka grał Dariusz Gnatowski zmarły w październiku 2020 roku, a Paździocha - Ryszard Kotys, który umarł w styczniu 2021 roku. W nowym odcinku wizerunki bohaterów zostały wygenerowane cyfrowo dzięki technologii deepfake. Paździochowi głosu użyczył Paweł Okoński, a Boczkowi - Artur Kujawa.

Odcinek zrealizowano przy współpracy Telewizji Polsat, Publicis Group i studia produkcyjnego ATM. Nadawca zapewnia, że z wizerunku zmarłych aktorów skorzystano za zgodą ich rodzin.

To odcinek 589. odcinek „Świata według Kiepskich”. Polsat zapowiedział go już przed rokiem.

 

„Świat według Kiepskich” w Polsacie przez 23 lata

Na antenie Polsatu ostatni sezon „Świata według Kiepskich” emitowano od końcówki sierpnia do listopada ub.r., oglądało go średnio 431 tys. osób, dając stacji 3,68 proc. wśród wszystkich widzów, 4,88 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 4,44 proc. w grupie 16-59 (dane Nielsen Audience Meausrement).

Odcinki nagrano wiosną 2021 roku, już po śmierci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa.

Sitcom był obecny w stacji od wiosny 1999 roku, główne role grali Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski (z przerwą w latach 2005-2011) i Barbara Mularczyk. Produkcją zajmowała się ATM Grupa.

Platformę Polsat Box Go w lutym br. odwiedziło 1,95 mln internautów, każdy spędził średnio 2 godziny, 33minuty i 26 sekund (według badania Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Specjalny odcinek „Świata według Kiepskich” na platformie Polsatu, Paździoch i Boczek wygenerowani cyfrowo

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Paskudne to. Wypuścili słabiznę, która rok leżała w sejfie (i powinna tam pozostać), a nie chciało im się godnie uczcić zmarłych członków ekipy w ostatnim sezonie, z którego widz nawet nie dowie się, że to już koniec serialu.
0 0
odpowiedź
User
Mirek
Obejrzałem. Straszny gniot. To miał być odcinek serialu komediowego a wyszła propaganda. I to kłamliwa, bo ani razu nie wspomniano, że do wolności w takim świecie potrzebne są paszporty covidowe.
0 0
odpowiedź
User
micki
Dajcie Im spokój przynajmniej po śmierci !!! Trochę to niesmaczne .
0 0
odpowiedź