SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deloitte Digital i MuleSoft partnerami, będą razem realizować projekty API m.in. dla banków i branży fintech

Agencja interaktywno-konsultingowa Deloitte Digital i firma technologiczna MuleSoft zaczęły międzynarodową współpracę partnerską obejmującą usługi w zakresie zarządzania interfejsem programistycznym aplikacji (API) oraz integracji danych w oparciu o tę technologię. Zamierzają razem realizować projekty m.in. dla banków i firm z branży fintech.

Article

Współpraca Deloitte Digital i MuleSoft obejmuje kraje Europy Środkowej. Ma pozwolić firmom lepiej rozwijać się w zakresie m.in. tworzenia architektury w chmurze oraz sieci aplikacji poprzez łączność prowadzoną przez API, innowacji przy wykorzystaniu API economy, a także wsparcia procesu transformacji cyfrowej.

- Obecnie praktycznie każda firma jest firmą technologiczną - musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami związanymi z cyfryzacją. Dlatego łączność prowadzona przez API cieszy się popularnością w wielu sektorach, od telekomunikacji i mediów, po turystykę, nieruchomości czy bankowość i finanse - opisuje Jan Michalski, partner i szef pionu salesforce practice w Deloitte Digital. - Sprawne zarządzanie informacjami oraz całymi bazami danych jest kluczowe dla biznesu, tym samym dla naszych klientów. Współpraca z MuleSoft pozwala nam wzmacniać i rozwijać nasze kompetencje w tej dziedzinie, oferując kompleksowy pakiet usług - dodaje.

MuleSoft zajmuje się wspieraniem i przyspieszaniem wdrażania innowacji poprzez ułatwianie dostępu do globalnych aplikacji, danych oraz urządzeń. Do firmy należy Anypoint Platform obejmująca sieć aplikacji z danych i urządzeń, również tych w chmurze. Korzysta z niej ponad tysiąc podmiotów z 60 krajów. Platforma integracyjna obejmuje iPaaS (platformę integracyjną jako usługę), ESB (Enterprise Service Bus) oraz rozwiązanie do zarządzania projektowania, a także publikowania interfejsów API.

- Wiedza z zakresu implementacji systemów CRM i znajomość rynku ekspertów Deloitte Digital w połączeniu z narzędziem MuleSoft - Anypoint Platform, pozwoli klientom szybciej zrealizować ich cyfrowe cele. Partnerstwo umożliwia konsumentom budowę sieci aplikacji potrzebnych do wdrożenia cyfrowych innowacji, tworzenie nowych kanałów, a także poprawę w zakresie customer experiences. Razem przyspieszamy tempo wdrażania innowacji i pokazujemy nowe możliwości jakie stoją przed naszymi klientami oraz ich klientami końcowymi - wylicza Guy Martin, senior director ds. partnerstw w MuleSoft w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Partnerstwo Deloitte Digital i MuleSoft zakłada również realizację projektów dla banków oraz firm z sektora fintech związanych z wejściem w życie dyrektywy PSD2 dotyczącej usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego. Deloitte Digital podkreśla, że ta dyrektywa wpłynie w znaczącym stopniu na kształt całego rynku usług płatniczych m.in. na działalność banków, instytucji płatniczych, podmiotów oferujących karty sklepowe, karty paliwowe, niezależnych operatorów bankomatów czy innych niebankowych dostawców usług płatniczych.

Firmy realizują już projekt doradztwa informatyczno-technologicznego dla firmy z sektora usług technologicznych.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z MuleSoft, ponieważ jest to zintegrowana platforma, która w sposób unikalny wspiera pełen cykl życia API i dzięki której największe przedsiębiorstwa na świecie mogą pochwalić się znakomitymi wynikami. Dodatkowo, partnerstwo ułatwia podłączenie do Salesforce, co pozwala Deloitte Digital zaoferować kompleksowe usługi wdrożenia Salesforce obejmujące również integrację z innymi aplikacjami przedsiębiorstwa - podkreśla Radosław Całka, architekt korporacyjny w Deloitte Digital.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deloitte Digital i MuleSoft partnerami, będą razem realizować projekty API m.in. dla banków i branży fintech

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl