SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Deweloperzy zaczynają dbać o wizerunek

Gazeta Krakowska swój dodatek Małopolskie Nieruchomości poświęciła tematowi wizerunku firm deweloperskich.

Autorka jednego z artykułów gazety, Agnieszka Minecka, zwraca uwagę na coraz częstsze korzystanie przez deweloperów ze wsparcia agencji PR. „Spadła siła perswazji reklamy, liczy się rzetelna informacja. Dlatego coraz większa liczba deweloperów korzysta z profesjonalnych usług public relations i nowoczesnych działań marketingowych” – pisze autorka.

Powołuje się ona także na wyniki raportu opublikowanego przez agencję On Board Public Relations, według których „tylko dla 5 procent Polaków cechy dewelopera nie są ważne i liczy się wyłącznie atrakcyjność oferty”. Norbert Kilen, Dyrektor Strategiczny On Board PR, wskazuje na potrzebę poważnego potraktowania przez deweloperów wyników raportu przy konstruowaniu ich polityki informacyjnej: „wśród najważniejszych cech dewelopera większość społeczeństwa chciałaby widzieć bezpieczeństwo finansowe, brak zagrożeń upadkiem firmy i związki z solidnymi partnerami biznesowymi. To ważna wskazówka z punktu widzenia planowania komunikacji przedsiębiorstw z tej branży”.
Na łamach gazety zamieszczono także komentarz Piotra Czarnowskiego dotyczący public relations deweloperów. Jego zdaniem wiele firm prowadzi krótkowzroczną politykę: „Zwykle problemy nie pojawiają się z dnia na dzień, a deweloper ma już wcześniej świadomość potencjalnych zagrożeń. Ale rzadko zdarza się, żeby przeciwdziałał im już wówczas”.

W dodatku do Gazety Krakowskiej temat wizerunku deweloperów jest obecny także w wywiadzie z Krzysztofem Śpiewlą, specjalistą ds. PR z agencji Amako. Jego zdaniem PR deweloperów jest w pewnym stopniu podobny do PR–u produktów finansowych. Od pozostałych segmentów rynku różni się tym, że mniejszy nacisk kładzie na prezentowanie atrakcyjności oferty, a większy na budowaniu obrazu firmy, jako wiarygodnego przedsiębiorstwa.
Wszelkie działania z zakresu public relations powinny więc budować poczucie bezpieczeństwa odbiorcy. Śpiewla przypomina, że w latach 90. afery z udziałem deweloperów wpłynęły na obniżenie się zaufania do tej branży i dlatego obecnie w społeczeństwie dominuje postawa nieufności wobec niej.

 
Źródło: Gazeta Krakowska Małopolskie Nieruchomości,22.06.06, Marka ważniejsza niż oferta, Agnieszka Minecka, s.1; Już dziś budujemy jutro, Piotr Czarnowski, s.5; O wizerunku firmy w praktyce, rozmawiała Agnieszka Minecka, s.5  - Proto.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deweloperzy zaczynają dbać o wizerunek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl