SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group: przychody 33 proc. w górę, 208 tys. zł zysku netto

W minionym kwartale holding Digitree Group, oferująca usługi z zakresu marketingu internetowego i e-commerce, osiągnął wzrost przychodów o 33 proc. do 16,94 mln zł i wyniku netto z 473,2 tys. zł straty do 208,3 tys. zł zysku.

Article

- Wyniki trzeciego kwartału 2021 roku potwierdzają, iż nasz potencjał jako Grupy stale wzrasta. Nasze wyniki są znacząco lepsze, zarówno na poziomie przychodów jak i zysku netto. Jeszcze bardziej cieszą nas wskaźniki pozafinansowe, szczególnie to, jak wielu spośród naszych kluczowych klientów rekomenduje usługi Digitree Group dalej. To ogromna satysfakcja, która nas napędza - komentuje Rafał Zakrzewski, prezes Digitree Group.

Na początku br. Digitree Group przyjęła strategię na lata 2021-2023. Zapowiedziała, że będzie rozwijać obecne usługi, wprowadzać nowe rozwiązania dla branży e-commerce oraz osiągać więcej wpływów z zagranicy, nie wyklucza przejęć. Prognozowała, że jej wpływy będą rosły średniorocznie o 17 proc., za zysk EBITDA o 25 proc.

- Wzrost naszych przychodów w ostatnim okresie jest kontynuacją  osiągnięć,  dokonanych przez nas w pierwszym półroczu 2021 roku. Wiele projektów, nad którymi pracowaliśmy dla naszych partnerów, zostało zakończonych z dużym powodzeniem - kolejne wdrożenia dla Kontigo, 4F czy dedykowane moduły marketing automation dla partnerów takich jak Leroy Merlin już przynoszą wymierne rezultaty - wylicza Rafał Zakrzewski.

- To sukces rodzi sukces, stąd też w ostatnim okresie grono naszych partnerów powiększyło się o kolejne znakomite marki, które wspólnie z nami rozwijają swoje ekosystemy e-commerce. Jednocześnie, nieustannie pracujemy nad dalszym wzrostem jakości świadczonych przez nas usług oraz satysfakcją naszych partnerów, dzięki czemu odnotowaliśmy wzrost wskaźnika NPS, co pozytywnie rokuje na przyszłość - podkreśla.

W pierwszych trzech kwartałach br. przychody Digitree Group zwiększyły się z 38,08 do 49,14 mln zł, a wynik netto - z 490 tys. zł straty do 364,2 tys. zł zysku.

Ze spółek zależnych procentowo największy wzrost wpływów osiągnął Fast White Cat (z 9,78 do 13,88 mln zł), jednocześnie jego wynik netto poszedł w górę ze 114 do 215,6 tys. zł. Natomiast spółka Digitree Group jednostkowo przy wzroście przychodów z 7,74 do 12,01 mln zł zanotowała pogorszenie rentowności netto z 504,7 tys. zł zysku do 654,5 tys. zł straty.

Digitree Group jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy, większościowym akcjonariuszem spółki jest Polinvest 7 (ma walory stanowiące 60,5 proc. kapitału).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Digitree Group: przychody 33 proc. w górę, 208 tys. zł zysku netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl