SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group ze spadkiem wpływów i wzrostem straty w trzecim kwartale, przyczyną reorganizacja i wyniki Fast White Cat

Według szacunkowych danych w trzecim kwartale br. zajmująca się marketingiem internetowym Digitree Group zanotowała spadek przychodów rok do roku o 8 proc. do 12,77 mln zł oraz wzrost straty netto z 214 do 473,2 tys. zł. W trzech kwartałach br. miała 38,08 mln zł wpływów sprzedażowych, 3,37 mln zł zysku EBITDA i 490 tys. zł straty netto.

Article

Digitree Group w komunikacie giełdowym pogorszenie wyników EBITDA i netto w trzecim kwartale tłumaczyła tym, że „wdrażane w Grupie zmiany reorganizacyjne związane były z dodatkowymi kosztami”.

- Ponadto, spółka Fast White Cat S.A., mimo poprzednich dwóch bardzo dobrych kwartałów pod względem osiągniętych wyników, w trzecim kwartale br. odnotowała spadki w zakresie EBITDA oraz zysku netto, co było bezpośrednio powiązane z charakterystycznym dla tej spółki cyklem biznesowym związanym z realizacją wielomiesięcznych wdrożeń - dodała.

Firma poinformowała, że w ramach tzw. tarczy antykryzysowej należące do niej spółki otrzymały w br. ok. 763 tys. zł.

Dzięki oszczędnościom w trzech kwartałach br. lepsza rentowność

Od stycznia do września br. szacunkowe przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Digitree Group wyniosły 38,08 mln zł, po spadku o 11 proc. rok do roku. Firma zwróciła uwagę, że we wrześniu ub.r. sprzedała 60 proc. spółki Adepto i przestała uwzględniać jej wyniki w swoich sprawozdaniach.

Podała też dwa inne powody spadku przychodów. - Niższy niż w ubiegłym roku poziom sprzedaży wypracowanej przez spółki z Grupy Kapitałowej w związku z pandemią COVID-19 i mniejszym zaangażowaniem niektórych klientów w kampanie promocyjne i marketingowe, z uwagi na redukcję bądź wstrzymanie ich budżetów reklamowych. Pprzesunięty okres urlopowy dla wszystkich firm, zarówno wchodzących w skład Grupy Kapitałowej jak i potencjalnych klientów Grupy, przez co nastąpiło wydłużenie procesu decyzyjnego w związku z zawieraniem nowych zleceń i umów abonamentowych - opisała.

W trzech kwartałach br. zysk EBITDA Digitree Group zwiększył się rok do roku o 648 tys. zł do 3,37 mln zł, a strata netto zmalała z 1,12 mln zł do 490 tys. zł. - Powyższe związane jest z dobrymi wynikami osiągniętymi zwłaszcza w pierwszym półroczu 2020 r., które były konsekwencją oszczędności kosztowych i kontynuacji zmian w zakresie prowadzenia projektów oraz obsługi klienta w Grupie Kapitałowej - stwierdziła firma.

Do Digitree Group należy grupa spółek zajmujących się marketingiem internetowym: INIS, JU:, Salelifter, Sales Intelligence, Adepto, Cashback Services i Fast White Cat.

Od sierpnia br. prezesem firmy jest Rafał Zakrzewski, jej poprzedni szef Dariusz Piekarski przeszedł do rady nadzorczej. Pod koniec sierpnia Digitree Group za 75 tys. zł sprzedała 90,2 proc. udziałów sieci reklamy wideo VideoTarget jej menedżerom Rafałowi Mandesowi i Karolowi Rozwałce.

Dołącz do dyskusji: Digitree Group ze spadkiem wpływów i wzrostem straty w trzecim kwartale, przyczyną reorganizacja i wyniki Fast White Cat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl