SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Disney+ wystartuje latem w Polsce

Disney+ wystartuje latem w 42 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w tym w Polsce.

Article

Pierwszy raz Disney+, podał oficjalną datę wejścia platformy na nasz rynek podczas konferencji wynikowej za trzeci kwartał roku finansowego 2021, w sierpniu ubiegłego roku.  

Disney+ w Polsce w wakacje

W środę rano nadawca poinformował, że Disney+, platforma streamingowa The Walt Disney Company, wystartuje tego lata dokładnie w 42 krajach i 11 terytoriach (m.in. Wyspy Owcze, Wyspy Alandzkie, Polinezja Francuska) .Wśród nowych krajów znajdą się m.in. Polska, Czechy, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Pełna lista krajów, w których Disney+ wystartuje tego lata:

1.    Polska
2.    Albania
3.    Algieria
4.    Andora
5.    Arabia Saudyjska
6.    Bahrajn
7.    Bośnia i Hercegowina
8.    Bułgaria
9.    Chorwacja
10.    Czarnogóra
11.    Czechy
12.    Egipt
13.    Estonia
14.    Grecja
15.    Irak
16.    Izrael
17.    Jemen
18.    Jordania
19.    Katar
20.    Kosowo
21.    Kuwejt
22.    Liban
23.    Libia
24.    Liechtenstein
25.    Litwa
26.    Łotwa
27.    Macedonia Północna
28.    Malta
29.    Maroko
30.    Oman
31.    Palestyna
32.    Południowa Afryka
33.    Rumunia
34.    San Marino
35.    Serbia
36.    Słowacja
37.    Słowenia
38.    Tunezja
39.    Turcja
40.    Watykan
41.    Węgry
42.    Zjednoczone Emiraty Arabskie

Serwis Disney+ wystartował w listopadzie 2019 r. Stanowi bibliotekę filmów, seriali oraz programów wyprodukowanych przez m.in. Walt Disney Studios, Marvel, National Geographic, Pixar czy Star Wars.

Wcześniej nieoficjalnie informowano, że w Polsce platforma może zadebiutować w 2021 roku, spekulowano nawet o dacie wrześniowej. O tym, że Disney+ może wejść niebawem do Polski, świadczyć mogło dodawanie polskich napisów do kolejnych tytułów z biblioteki serwisu.

Biblioteka i ceny Disney+  

Obecnie Disney+ jest dostępny m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Puerto Rico, Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Japonii, Monako, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Od startu w serwisie dostępnych jest 7,5 tys. odcinków seriali i programów oraz 500 filmów.

W ubiegłym roku Disney+ powiększył się też o kolekcję Star z tytułami głównie dla dojrzałych użytkowników. Są w niej dostępne tytuły wyprodukowane przez ABC, Freeform, FX, 20th Century Studios, 20th Television i Touchstone.

W Disney+ Star znajdziemy wszystkie odcinki seriali "24 godziny", "Lost" ("Zagubieni"), "Desperate Housewives" ("Gotowe na wszystko"), "The X-Files" ("Z archiwum X"), "How I Met Your Mother" ("Jak poznałem waszą matkę"), "Atlanta", "Prison Break" ("Skazany na śmierć"). Obok tego szykowane są serie Star Originals - "High School Drama Love", "Victor".

W USA od 26 marca 2021 roku miesięczny dostęp do Disney+ kosztuje 7,99 dolarów, a roczny 79,99 13,99 dolarów miesięcznie trzeba zapłacić za pakiet zawierający platformy Disney+, Hulu (w wersji z reklamami) i ESPN+.

Pakiet z Disney+, ESPN+ i Hulu bez reklam to koszt 18,99 dolarów miesięcznie. W Kanadzie dostęp do serwisu kosztuje 11,99 dolarów za miesiąc i 119,99 dolarów za rok, a w Wielkiej Brytanii 7,99 funtów za miesiąc i 79,90 funtów za rok.

Dołącz do dyskusji: Disney+ wystartuje latem w Polsce

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Moherokomuch
Ciekawe kto to będzie w Watykanie oglądał...
23 9
odpowiedź
User
Xyz
Cieszy mnie, że Polska jest stawiana na równi z Izraelem i z krajami arabskimi.
24 6
odpowiedź
User
Ciekawe kto to będzie w Watykanie oglądał...

Twoja partnerka raczej nie.
13 6
odpowiedź