SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Diversity' - młodzież przełamuje stereotypy płci

Już po raz siódmy rusza ogólnopolski program edukacyjny Motoroli 'Diversity'. Tegorocznym tematem jest 'What's next?'.

Krakowskie Centrum Oprogramowania Motoroli rozpoczyna siódmą edycję ogólnokrajowego programu edukacyjnego “Diversity”, skierowanego do uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych. Akcja ma zachęcić młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru studiów związanych z informatyką. Głównym założeniem, które wpisuje się w ideę różnorodności realizowaną przez Motorolę na całym świecie, jest zmiana stereotypowego postrzegania zawodu informatyka, a w szczególności inżyniera, jako domeny mężczyzn.

Zadaniem uczestników jest stworzenie strony internetowej, zainspirowanej tematem “What’s next?”. W konkursie mogą wziąć udział zespoły mieszane, przynajmniej w połowie składające się z dziewcząt, pod opieką nauczyciela. W tym roku po raz pierwszy należy zaprezentować stronę dwujęzyczną – po polsku i angielsku.

– Program ciągle się rozwija. Kiedy siedem lat temu rozpoczynaliśmy “Diversity”, wzięło w nim udział 120 uczniów – a w zeszłym roku ponad 2000. Wśród tegorocznych absolwentek informatyki są już dziewczyny, które uczestniczyły w pierwszych edycjach naszego konkursu. Kilka z nich skorzystało z praktyk w krakowskim Centrum Oprogramowaniu Motoroli. To dowód, że postawienie na edukację było właściwym wyborem, który przyniesie efekty – mówi Jacek Drabik, dyrektor zarządzający Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie.

W tym roku dla zwycięzców przewidziane są zwolnienia z czesnego na kierunki informatyczne, ufundowane przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu. Chcąc zachęcić do studiów informatycznych, każda z uczelni ufundowała 6 takich stypendiów na studia stacjonarne lub niestacjonarne, tworząc w ten sposób precedens w swoim procesie rekrutacji.

Nowością siódmej edycji będzie specjalnie przygotowany przewodnik po prawie autorskim dla młodzieży. Udostępniony na stronie konkursu www.diversity.pl będzie w przystępnej formie omawiał wszelkie zagadnienia związane z przestrzeganiem prawa autorskiego przy wykorzystywaniu materiałów do budowania stron internetowych.

Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane do 16 marca 2007 roku. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w połowie czerwca w auli Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Nagrody zostaną przyznane zespołom w trzech kategoriach: “Najciekawsza szata graficzna”, “Najciekawsze potraktowanie tematu” i “Najbardziej przyjazny interfejs użytkownika”. Wyróżnienia przyznają także internauci oraz publiczność zgromadzona podczas ceremonii.

diversity.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Diversity' - młodzież przełamuje stereotypy płci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl