SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Dla różnych podróżnych" w kampanii Free Now

Rozpoczyna się pierwsza kampania brandingowa zrealizowana przez agencję Leo Burnett Warszawa dla Free Now (aplikacji do zamawiania przejazdów), do przygotowania której agencja została wybrana w wyniku przetargu. W ramach zaplanowanych działań równolegle prowadzone będą dwie kampanie: ogólnopolska i lokalna.

Article

Kampania lokalna jest adresowana do mieszkańców miast, w których dostępna jest usługa. W tym przypadku kreacje prezentowane w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i aglomeracji śląskiej, będą nawiązywać hasłami do nazw rozpoznawalnych miejsc i ulic - dla przykładu w Warszawie: „Dla tych z Pragi i dla tych z Włoch” lub lokalnego słownictwa, jak w Katowicach „Dla tych po fajrancie i dla tych przed szychtą”. Reklamy zobaczymy na nośnikach reklamy zewnętrznej oraz w internecie, w tym w mediach społecznościowych.

- Naszą pracę nad budowaniem rozpoznawalności marki Free Now zaczynamy od kampanii, której hasło przewodnie to „Dla różnych podróżnych”. Chcemy w ten sposób z jednej strony zwrócić uwagę na to, że z przejazdów w usłudze Free Now mogą korzystać wszyscy, a z drugiej nawiązać do bogactwa form podróżowania dostępnych w ramach platformy. Budujemy przy tym pozytywne skojarzenia marki z miejscami bliskimi sercu mieszkańców miast, ale też z ich zwyczajami i codziennymi potrzebami związanymi z podróżowaniem – powiedziała Agnieszka Szymków, account director z Leo Burnett Warszawa.

- Kampania stworzona wspólnie z Leo Burnett podkreśla atuty naszej platformy, takie jak bezpieczeństwo w usłudze Lite+Screen, doświadczeni kierowcy, łatwa w obsłudze aplikacja, a jednocześnie trafia do wszystkich mieszkańców miast, bo mówi ich językiem.” – mówi Izabela Skonieczna, Head of Marketing Free Now w Polsce.

W ramach kampanii na ulicach miast zobaczymy plakaty przywołujące znane miejsca lub sytuacje i zachęcające do pobrania aplikacji Free Now. Na potrzeby działań prowadzonych w internecie, w tym w mediach społecznościowych, powstaną spoty długości 20 i 6 sekund (Bumper). W serwisach internetowych zobaczymy także bannery hasłami nawiązujących do mikromomentów związanych ze specyficzną porą dnia, czy potrzebą konsumenta.

Planowanie mediów powierzono domowi mediowemu Starcom, zaś przygotowaniem form video, w tym postprodukcją zajmuje się Prodigious.

Leo Burnett wygrała przetarg na obsługę reklamową Free Now w październiku br., firma do obsługi mediowej wybrała zaś Starcom.

Dołącz do dyskusji: "Dla różnych podróżnych" w kampanii Free Now

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl