SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Trójce od pięciu miesięcy nie ma audycji satyrycznych. Polskie Radio: w związku z wakacjami

Na początku lutego radiowa Trójka przestała nadawać "Powtórkę z rozrywki", kilka tygodni później również "Akademię rozrywki". Obie audycje zniknęły z ramówki nagle, a nie przy okazji większych zmian w programie.

fot. materiały prasoweArticle

"Powtórka z rozrywki" to satyryczna audycja nadawana na antenie Trójki od 1975 r., z krótką przerwą w okresie 2020-2021. Ostatnio emitowano ją od poniedziałku do czwartku o godz. 14:45 przez ok. 10 minut. Jej gospodarzem był m.in. Łukasz Szwed, a także Michał Migała i Marcin Wolski. W poprzednich latach, gdy audycja była emitowana od godz. 13:05 do 13:30, prowadzącymi byli m.in. Artur Andrus, Natalia Grzeszczyk czy Dariusz Pieróg.

W piątki natomiast nadawano "Akademię rozrywki" zawierającą nowe skecze, monologi i piosenki kabaretowe. Audycja była obecna na antenie Trójki od 2007 r. Ostatnio nadawano ją w piątki w godz. 14:30-15. Kilka lat wcześniej program trwał godzinę.

Absurdalna odpowiedź Polskiego Radia

Obie audycje po cichu zdjęto z anteny Trójki. "Powtórkę z rozrywki" po raz ostatni nadano 31 stycznia, a "Akademię rozrywki" - 18 lutego. Tydzień później rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Ramówka Trójki pozostała zmieniona. Nadawano znacznie więcej serwisów informacyjnych, zniknęło wiele audycji autorskich, a w pasmach programowych dziennikarze głównie mówili o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Ale dwa miesiące później stacja wróciła do "przedwojennej" ramówki. Obie audycje nie znalazły się jednak w programie. Za to specjalne, godzinne wydanie "Powtórki z rozrywki" pojawiło się później trzykrotnie: w Lany Poniedziałek (18 kwietnia), Święto Konstytucji 3 maja oraz w Boże Ciało (16 czerwca) - za każdym razem po godz. 8. Program prowadził Łukasz Szwed.

Zapytaliśmy Polskie Radio, dlaczego od pięciu miesięcy nie są już nadawane obie audycje i czy jest planowany ich powrót na antenę Trójki. - W związku z wakacjami zmieniły się propozycje audycji we wszystkich programach Polskiego Radia - odpisała nam Monika Kuś z biura prasowego publicznego nadawcy. Ramówka wakacyjna na antenach Polskiego Radia zaczyna obowiązywać w lipcu.

Znikają audycje wieloletnich dziennikarzy Trójki

Jak ostatnio informowaliśmy, na antenie Trójki pojawia się coraz mniej premierowych koncertów, a zamiast nich w niedzielę emitowane są głównie powtórki. Dlatego w ostatnich tygodniach retransmitowano występy ze Studia im. Agnieszki Osieckiej zespołu The Waterboys z 2016 r., Meli Koteluk z 2015 r. czy Hani Rani z 2019 r.

W ostatnim czasie z anteny Trójki zniknęło wiele osób związanych od lat z Programem Trzecim. Nie ma już audycji Aleksandry Kaczkowskiej, Tomasza Żądy, Romana Dziewońskiego czy Wojciecha Ossowskiego.

Za to więcej audycji niż wcześniej ma Łukasz Ciechański, szef muzyczny stacji. Obecnie prezenter pojawia się na antenie cztery razy w tygodniu. Prowadzi czwartkowe wydanie audycji "Nasza Tonacja" (godz. 12-13), w piątki "Listę Przebojów Trójki" (godz. 19-22) razem z Tomaszem Miarą, w soboty "Departament Rytmu" (godz. 19-24) oraz w niedziele "Trzy strony dźwięku" (godz. 20-22).

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od marca do maja 2022 r. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,9 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej spadł o 0,6 pkt proc.

Dołącz do dyskusji: W Trójce od pięciu miesięcy nie ma audycji satyrycznych. Polskie Radio: w związku z wakacjami

81 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lol
Bo satyrę zapewnia Ciechan z pieśniami biesiadnymi i chamskimi sucharami rodem z PRL w Liście przebojów.
odpowiedź
User
A.
A dlaczego w Trójce aktualnie tylko jedna dziennikarka ma audycje muzyczne? Dyskryminacja?
odpowiedź
User
Meliss
Pisowcy muszą się nakrasc i zniszczyć! Nie rozumiecie tego?? Takie dostają polecenia ze wschodu. Dlatego z UE chcą nas wyprowadzić.
odpowiedź