SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Do 2030 roku Samsung zainwestuje 116 mld dolarów w produkcję procesorów

Koncern Samsung zapowiedział zwiększenie inwestycji w opracowanie i produkcję własnych procesorów, głównie tych przeznaczonych do urządzeń mobilnych. Firma chce w ten sposób poszerzyć źródła przychodów i skutecznie konkurować z największymi dostawcami w segmencie układów do smartfonów, takimi jak Qualcomm i TSMC.

Article

O planowanych przez Samsung inwestycjach poinformował Reuters opierając się na własnych źródłach w koncernie. Według planów do 2030 r. koncern zamierza przeznaczyć kwotę 116 mld dol. (133 bln wonów) na opracowywanie i produkcję własnych procesorów. Samsung chce w ten sposób zdywersyfikować swoją ofertę i nie polegać w tak dużym stopniu jak dotąd na dostawach pamięci RAM, w której koncern jest światowym potentatem.

Jak podkreśla Reuters rynek układów pamięci bywa kapryśny i w ciągu ostatnich kilku lat Samsung skorzystał mocno w okresach koniunktury, a jednocześnie notował spory spadek przychodów gdy zapotrzebowanie na RAM malało na światowych rynkach.

Zgodnie z planem z wymienionej kwoty 73 bln wonów zostaną przeznaczone na prace rozwojowe nad nowymi procesorami, zaś 60 bln wonów pójdzie na infrastrukturę i produkcję tych podzespołów.

Samsung przewiduje, że w kolejnych latach zapotrzebowanie na wydajne układy będzie szybko rosło wraz z koniecznością obsługi nowych technologii, takich jak sieć 5G, internet rzeczy czy autonomiczne pojazdy. Dzięki nowym inwestycjom Samsung zamierza też stać się poważnym konkurentem dla obecnych największych graczy w segmencie mobilnych procesorów, takich jak Qualcomm czy TSMC.

Na razie Samsung przeżywa trudności w związku z wprowadzaniem na rynek najnowszego składanego smartfona – Galaxy Fold. Koncern był zmuszony przesunąć rynkową premierę urządzenia o kilka tygodni  w związku z ujawnieniem awarii elastycznego wyświetlacza zastosowanego w Galaxy Fold.

Dołącz do dyskusji: Do 2030 roku Samsung zainwestuje 116 mld dolarów w produkcję procesorów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
duran
Na pewno dobrze to zrobi całej branży, tym bardziej że coraz szybciej zbliża się wejście 5G w ogólnym dostępie. Technologia ta będzie wykorzystywana w praktycznie każdym sektorze przemysłowym.
odpowiedź