SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Dobry Czas” ósmym pismem Bauera z segmentu yellow. Będą kolejne

Wydawnictwo Bauer w środę 12 sierpnia br. wprowadzi na rynek nowy magazyn poradniczo-rozrywkowy „Dobry Czas”. Będzie to już ósmy tytuł spółki w tym segmencie, ale pierwszy dwutygodnik. Wydawca pracuje nad kolejnymi pismami o takiej tematyce.

Article

- „Dobry Czas” łączy cechy magazynów „Retro” i „Dobry Tydzień”, do którego marki nawiązuje w tytule. Nowe pismo stanowi nowatorską mieszankę informacji ze świata gwiazd, porad, krzyżówek i tekstów wspomnieniowo-nostalgicznych - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Wydawnictwie Bauer. Te ostatnie zajmą ważne miejsce w magazynie - znaleźć w nim będzie można rubryki „Za dawnych lat”, poświęcone ikonom polskiej estrady, gwiazdom telewizji oraz wspomnieniom z czasów PRL.

- Po sukcesach wspomnianego „Retra” i „Dobrego Tygodnia” wprowadzenie na rynek „Dobrego Czasu” to kolejny etap rozwoju segmentu poradniczo-rozrywkowego w ramach Wydawnictwa Bauer. Jest to także uzupełnienie go pod względem częstotliwości, bo „Dobry Czas” to pierwszy dwutygodnik w nim - dodaje Brzozowski. Informuje on, że trwają prace nad kolejnymi tytułami z tego segmentu.

>>> Przeglądaj okładki gazet i czasopism w naszym dziale Jedynki

Dwutygodnik „Dobry Czas” przygotowuje ośmioosobowa redakcja. Redaktorem naczelnym pisma jest Tomasz Szymański, który kieruje także tygodnikiem „Życie na Gorąco” oraz miesięcznikiem „Retro”.

Nowy magazyn liczyć będzie 56 stron i ukaże się w cenie 1,49 zł. Nakład pierwszego wydania wyniesie 300 tys. egz.

„Dobry Czas” będzie promowany w telewizji (stacje grup TVP, Polsat, TVN) oraz w magazynach wydawcy. Za kreację odpowiada agencja Digit Art., a za zakup mediów – dom mediowy MEC.

Najpopularniejszym tytułem yellow Wydawnictwa Bauer niezmiennie od lat jest „Życie na Gorąco”, którego średnia sprzedaż ogółem w maju br. wyniosła 526 994 egz. Z kolei na ostatnim, szóstym miejscu w segmencie (wśród tygodników) znalazł się wprowadzony przez spółkę na rynek w październiku ub.r. „Dobry Tydzień”, którego średni wynik sprzedażowy to zaledwie 139 777 egz. (więcej na ten temat). Z kolei sprzedaż ogółem majowego wydania miesięcznika „Retro” wyniosła 136 949 egz. (magazyn ten ukazuje się od listopada ub.r.).

Pod koniec lipca br. magazyn yellow "Na Czasie" poświęcony gwiazdom, poradom i wspomnieniom z czasów PRL wydała też spółka Edipresse Polska. Na razie na rynku jest pierwszy numer tego pisma - od jego sprzedaży zależeć będzie czy tytuł na będzie się ukazywać regularnie. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Dobry Czas” ósmym pismem Bauera z segmentu yellow. Będą kolejne

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lila
A kiedy to niby Retro i Dobry Tydzień odniosły sukces? Z tego co pamiętam to zamykaja zestawienie sprzedaży tego segmentu.
8 9
odpowiedź
User
x
I ani słowa o wydanym niedawno przez Edipresse "Na czasie"...
Redaktorzy z WM w ogóle śledzą rynek prasowy?
9 10
odpowiedź
User
do x
I ani słowa o wydanym niedawno przez Edipresse "Na czasie"...
Redaktorzy z WM w ogóle śledzą rynek prasowy?
moje gratulacje
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/na ... sse-polska
8 9
odpowiedź
User
Elementarne
Odniosły sukces tzn sprzedaja się znacznie powyżej założonych ilości. To oczywiste, że pismo o wąskiej tematyce ma mniej nabywcow niż tytuł "ogólnoplotkarski".
8 8
odpowiedź
User
Grafik
Fajne pismo :)
8 8
odpowiedź