SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DocPlanner pierwszym polskim startupem wartym ponad 1 mld dolarów

Polski startup DocPlanner, właściciel serwisu ZnanyLekarz.pl, znalazł się w gronie jednorożców, czyli innowacyjnych firm technologicznych, których wartość wycenia się na ponad 1 mld dolarów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w sierpniu br. DocPlanner zakończył nieujawnioną rundę finansowania po wycenie jednorożca.

Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz/DocPlannerArticle

DocPlanner (w Polsce funkcjonujący pod nazwą ZnanyLekarz) to serwis kontaktujący ze sobą lekarzy i pacjentów. Dzięki niemu użytkownicy mogą umawiać się na wizyty w prywatnych placówkach służby zdrowia przez internet. Obecnie DocPlanner działa na kilkudziesięciu rynkach na całym świecie, a w Polsce ZnanyLekarz jest największą platformą w swoim segmencie rynku.

Teraz, jak podaje brytyjski portal Unquote.com, piszący o transakcjach na rynku niepublicznym, wartość firmy DocPlanner jest wyceniana na prawie 3,9 mld zł, co w przeliczeniu na amerykańską walutę daje ponad 1 mld dolarów. Jeśli te dane się potwierdzą, oznacza to, że firma założona w Polsce w 2012 r. przez Mariusza Gralewskiego jest pierwszym w historii naszego kraju startupem wartym miliard dolarów. A to oznacza, że znalazła się w gronie jednorożców (unicorn), jak w biznesie określa się prywatną, innowacyjną firmę technologiczną, której wartość szacowana jest przynajmniej na 1 mld dolarów. Termin ten w 2013 r. wymyślił Aileen Lee, inwestor kapitału podwyższonego ryzyka, który wybrał mityczne zwierzę do określenia zjawiska, które zdarza się niezwykle rzadko. Osiem lat temu osiągnięcie przez startup wartości ponad 1 mld dolarów wydawało się mało prawdopodobne.

Kolejna runda finansowania w tym roku?

Z informacji przekazanych przez portal Unquote.com wynika, że w sierpniu br. DocPlanner zakończył nieujawnioną rundę finansowania, co pozwoliło na oszacowanie tak wysokiej wartości firmy. Nie podano, ile pieniędzy pozyskał DocPlanner, ale z nieoficjalnych doniesień wynika, że jeszcze w tym roku planowana jest kolejna nieujawniona runda finansowania.

Na swojej stronie DocPlanner informuje, że serwisy tej grupy odwiedza 67 mln pacjentów miesięcznie, a w każdym miesiącu umawianych jest 7 mln wizyt. W bazie danych znajduje się ponad 2 mln lekarzy i pracowników służby zdrowia z 15 krajów z łączną liczbą 2,4 mln opinii.

DocPlanner powstał w 2012 r. w Polsce. Zatrudnia 1500 osób i posiada biura w Warszawie, Barcelonie, Stambule, Rzymie, Meksyku, Kurytybie i Bolonii.

Dołącz do dyskusji: DocPlanner pierwszym polskim startupem wartym ponad 1 mld dolarów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sztytrt
A jak z rentownością?


Czy może nadal robią skalę.
odpowiedź
User
Obserwator
Robią skalę, jakby byli rentowni to już nie są statrupem ;) tylko firma, więc nie ma radości i funu i pisania o sturtupie :D
odpowiedź
User
hehe
Nieujawnioną czyli nie są warci 1mld.
Jeśli ktoś ma wyniki (mimo strat nawet) w świecie zachodnim to je pokazuje, bo to drzwi do kolejnych kroków, simple as that.

Ewentualnie boją się domiaru podatkowego za kręcenie się poza PL.
odpowiedź