SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP Info liderem stacji informacyjnych podczas wizyty Donalda Trumpa, rekord TVN24 i Polsat News

Wśród wszystkich widzów najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce podczas wizyty Donalda Trumpa był Polsat. Na czwartym i piątym miejscu uplasowały się kanały newsowe TVP Info i TVN24, które miały lepsze wyniki niż m.in. TVP2, a 10. miejsce zajął Polsat News - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Polsat w okresie od 5 do 6 lipca 2017 roku miał średnio 10,01 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugą lokatę zajął TVN, którego udział w analizowanym okresie wyniósł 9,32 proc. Podium uzupełnia TVP1. Udział tej stacji wyniósł 9 proc.

Na czwartym miejscu uplasowało się TVP Info, którego średni udział 5 i 6 lipca wyniósł 7,26 proc. Podczas pierwszego dnia wizyty Donalda Trumpa było to 6,35 proc., a drugiego - aż 8,20 proc. (w oba te dni stacja ta była czwartą najchętniej oglądaną w Polsce).

Piąte miejsce, ze średnim wynikiem na poziomie 6,29 proc., zajął TVN24. 5 lipca stacja ta miała 5,36 proc. udziału, a dzień później - 7,24 proc. (pierwszego dnia stacja ta była szósta w rynku, a drugiego - piąta).

Gorzej od głównych stacji newsowych TVP i TVN wypadła Dwójka, która w dniach 5-6 lipca br. miała średnio 5,68 proc. udziału.

Na wysokim - dziesiątym - miejscu uplasował się Polsat News. Jego średni wynik wyniósł 1,99 proc. (1,85 proc. 5 lipca i 2,13 proc. - 6 lipca).

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, TVP Info, TVN24 i Polsat News w dniu 6 lipca br. zanotowały jedne z najwyższych dobowych udziałów w historii nadawania. Wszystkie te stacje obszernie relacjonowały wizytę Donalda Trumpa w naszym kraju.

Dla porównania, średni dobowy udział TVP Info w pierwszym półroczu br. wyniósł 3,52 proc., TVN24 - 4,29 proc., a Polsatu News - 1,14 proc.

Również wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 stacje newsowe TVP, TVN i Polsatu 5 i 6 lipca br. zanotowały zdecydowanie wyższe wyniki od średnich danych długookresowych.

Spośród tych trzech stacji najlepiej wypadł tutaj TVN24, którego udział wyniósł 4,17 proc. TVP Info miało w tym ujęciu 3,10 proc., a Polsat News - 1,12 proc.

Z kolei w zeszłym półroczu wynik TVN24 wynosił 2,41 proc. udziału, TVP Info - 1,22 proc., a Polsatu News - 0,74 proc.

Spośród topowych audycji w analizowanych stacjach newsowych na antenie TVP Info najwięcej widzów zgromadziła relacja na żywo z wizyty Donalda Trumpa na placu Krasińskich. Śledziło ją średnio 1,16 mln widzów, co dało tej stacji 19,03 proc. udziału w rynku w 4+ i 9,07 proc. w 16-49.

W TVN24 największym hitem były „Fakty po Faktach” z 6 lipca br. (775 tys. widzów; odpowiednio 7,36 i 4,18 proc. udziału), a w Polsat News - relacja na żywo z lądowania Air Force One w Warszawie (448 tys. widzów; odpowiednio 3,91 i 2,17 proc. udziału).

Sumaryczne wpływy reklamowe TVN24 5 i 6 lipca br. wyniosły 1,05 mln zł, Polsatu News - 237 tys. zł, a publicznego TVP Info pokazującego mniej reklam - 86 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info liderem stacji informacyjnych podczas wizyty Donalda Trumpa, rekord TVN24 i Polsat News

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MT
Brawo TVP Info
54 40
odpowiedź
User
Dominator
A teraz hejterzy any-abonamentowi popatrzcie jak was doją prywatne stacje. Nie dość, że płacicie za ich oglàdanie w abonamencie kablowym czy satelitarnym to jeszcze co 15 minut napier.... reklamy. TVP INFO daje najmniej reklam i nie przerywa tak programów, choćby poranka przez co ma znikomy zarobek w stosunku np. do tvn 24, która nie dość, że daje reklamy co kilka minut to praktyczni każde wejście na żywo jest poprzedzone lokowaniem produktu czyli sponsora informacji, pogody czy czegokolwiek co leci.
60 37
odpowiedź
User
Dominator
TVP INFO także dzięki lepszym komentatorom i braku ciągłego przerywania programów robi lepszą oglądalność. W TVP INFO np. prog. Woronicz 17 leci od deski do deski a konkurencyjny TVN 24 podczs Kawy na ławę reklam nie żałuje.
52 35
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Szkoda, że Nielsen kłamie. Jakby prezes kÓrski nie obnażył tego, to moglibyśmy sięcieszyć, że obiektywna i niepokorna tv ma takąoglądalność. Poza tym im niższa oglądalność, tym lepsza tv, prawda Maciek? (Krycha, Polak, i 100 innych nicków)
16 24
odpowiedź
User
Niesior
A kto go oglądał ,chyba tylko pissekta,bo mnie to nie kręciło
20 42
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Z ogromną przykrością czytam o wynikach oglądalności mojej najukochańszej stacji TVP Info. Każdy inteligentny czytelnik tego forum wie, że oglądalność jest jedynym wskaźnikiem popularności tylko dla głupich lewaków. Prawdziwi Polacy to konserwatyści, którzy pielęgnują cztery wartości. Te słynne cztery wartości, które odróżniają prawdziwych Polaków - niezłomnych, nieugiętych, zawsze uczciwych od ciapatych lewaków, którzy nic nigdy dobrego nie wymyślili.
Z najwyższym niepokojem stwierdzam, że mój ukochany prezes Pan Jacek Kurski chyba został zmanipulowany przez lewaków bo zaczyna gonić się z oglądalnością z lewackimi stacjami. Może mają na niego jakieś haki albo go szantażują bo niemożliwe jest by ten konserwatywny działacz nagle zaczął dbać o oglądalność.
Powtarzam: im niższa oglądalność- tym bardziej elitarna treść dostępna tylko dla prawdziwych Polaków, którzy kultywują cztery konserwatywne wartości.
Tak bardzo zmartwiłem się tą oglądalnością, że zadzwoniłem do Krychy z Wałbrzycha. Ona jest dobrze znaną w okolicznych diecezjach konserwatywną działaczką. Postanowiliśmy, że wspólnie na zebraniu partyjnym zwrócimy uwagę naszemu Ukochanemu Prezesowi co polska, obiektywna, niezłomna TVP robi. Nie może być tak, że oglądalność rośnie. Nie po to prawdziwi Polacy przelali krew pod Smoleńskiem by teraz oglądalność rosła. Nie po to pod Cedynią Mieszko manewr oskrzydlający wykonał by lewakom coś rosło. Nie po to Jagiełło odbierał miecze by wzrosła oglądalność. Nie po to też maki na czerwono kwitną pod Monte Cassino.
Dość dyktatu lewactwa.
12 30
odpowiedź
User
Greg
Panie Dominatorze, logiczne i niezaprzeczalne jest ,że stacje prywatne typu TVN 24 utrzymywane są przez reklamodawców i przerywane ofertami reklamowymi po prostu takim rządzą się prawami , ale myli Pan pewne fakty ,otóż każdy kto decyduje się na abonament telewizji kablowej czy satelitarnej robi to z własnej i nieprzymuszanej woli i ma również prawo wyboru jakiego operatora zamierza wybrać co może łączyć się z promocyjną ofertą finansową przy podpisywaniu umowy z danym operatorem ,więc jeśli ktoś kto wybiera daną ofertę zapewne nie ma poczucia że został wykorzystany finansowo.Takiego wyboru nie mamy w przypadku telewizji publicznej i abonament musimy pokrywać za sam fakt posiadania odbiornika telewizyjnego. A co do oglądalności to w zestawieniu np miesięcznym TVP INFO przegrywa z kretesem z TVN 24 mimo że zasięg tej stacji jest 100% w przeciwieństwie do stacji prywatnej.Potwierdzeniem mogą być badania przeprowadzane i zamieszczane na tym portalu. Większa oglądalność TVP INFO od konkurencji w trakcie wizyty prezydenta USA nie powinna być traktowana jako stały trend.
15 6
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
do Macieja konserwatywnego:
Nie od dziś wiadomo, że jesteś zwolennikiem PiSowskiego reżimu i prania mózgu promowanego namiętnie przez TVP. Są tam programy dla ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć więc należy im wskazać odpowiedni kierunek. W grupie docelowej znalazłeś się również TY, człowiek który od miesięcy powtarza tą samą mantrę. Tą samą metodę stosują PiSowcy. Kiedy w końcu zrozumiesz, że twoje wywody o wysokiej wartości merytorycznej programów w TVP i TVP INFO to zwykłe zakłamania rzeczywistości i w większości fake news?? Większych kłamstw nie ma w żadnej innej stacji telewizyjnej. Twoja ukochana telewizja promuje takie wartości jak: nawoływanie do nienawiści, brak tolerancji, nepotyzm, obłudę, zniekształconą rzeczywistość, anty-religijność. Jesteś kompletnym idiotą skro tego nie widzisz i pokazujesz jak łatwo jest tobą manipulować. Wiem, że płacą tobie za te wpisy ale jak długo można tak się sprzedawać? Nie masz żadnej godności?
A co z twoim zakończeniem pisania komentarzy? Wracasz tu jak bumerang, to świadczy tylko o tym jakim jesteś kłamcą. Inaczej mówiąc co innego piszesz i co innego robisz. Jak typowy PiSowiec.
Oglądanie TVP i TVP INFO urąga mojej godności i tego szajsu na tej stacji nie oglądam.
15 13
odpowiedź
User
Henryk
Najbardziej rozbawiła mnie jedna z "masowych" stacji radiowych, która po spotkaniu Trumpa z Putinem jako pierwsza wyskoczyła z tekstem, że po rozmowie stosunki tych państwa zdecydowanie się pogorszę i mogą być najgorsze w historii. Tym czasem jest dokładnie odwrotnie.
Trudno już określić kogo słuchać i komu wierzyć. Czasami oglądając dwie konkurencyjne stacje mam wrażenie że oglądam news o zupełnie innym wydarzeniu.
11 2
odpowiedź
User
umiarkowany i rozsądny
Producenci fake newsów daleko w tyle za TVP Ino. BRAWO!
26 15
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing