SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Drony Ubera będą dostarczać zamówienia z fast foodów

Uber zapowiedział testy nowej usługi polegającej na dostarczaniu za pomocą dronów zamówień z restauracji typu fast food. Firma wyjaśnia że powietrzne dostawy są szybsze od kurierów, a cena usługi pozostaje na podobnym poziomie. Pierwszym partnerem testów będzie sieć McDonald’s.

Article

O planowanych testach poinformował Bloomberg na podstawie rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami Ubera. Nowa usługa, której testy zapowiedziano w lecie br. w San Diego polega na dostarczaniu dronami potraw zamówionych przez użytkowników platformy Uber Eats w popularnych restauracjach typu fast food.

Uber wyjaśnia, że jego bezzałogowe pojazdy nie będą dostarczać paczek bezpośrednio do domów odbiorców, ale lądować w specjalnie wyznaczonych, bezpiecznych strefach w mieście. Stamtąd przesyłkę odbierze kurier i szybko dostarczy do zmawiającego.

Według Ubera wykorzystanie dronów znacznie skraca czas dostawy. Latający pojazd jest w stanie dostarczyć zamówienie na dystansie ok 1,5 mili w ciągu 7 minut, podczas gdy poruszający się na rowerze dostawca musi poświęcić na to ponad 20 minut. W dodatku nowy sposób dostarczania zamówień nie jest wyższy od tradycyjnego i wynosi ok. 8,5 dol.

Pierwszym partnerem planowanych testów jest sieć McDonald’s. Na razie nie wiadomo czy w przyszłości dostawy za pomocą dronów staną się w Uber Eats bardziej powszechne. To prawdopodobnie będzie zależało m.in. od rezultatów zapowiedzianych obecnie prób.

Niedawno Uber w ramach innego ciekawego eksperymentu zaoferował w Australii turystyczne podróże własną łodzią podwodną. W I kwartale 2019 roku Uber osiągnął przychody wyższe rok do roku o 20 procent. Strata netto spółki wyniosła 1,01 mld dolarów. W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. liczba przewozów zrealizowanych przez przewoźnika osiągnęła globalnie poziom 1,55 mld i była wyższa o 36 procent w skali roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Drony Ubera będą dostarczać zamówienia z fast foodów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polones Copue
Nie chcę, żeby mi latały nad głową drony. Wystarczy już hałasującego tałatajstwa wkoło.
15 0
odpowiedź