SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dzień dobry TVN” jesienią o 30 minut wcześniej, a „Pytanie na śniadanie” - o 40 minut. „Nikt nie wyprzedzi TVP”

Telewizja TVN podjęła decyzję o wydłużeniu swojego śniadaniowego programu „Dzień dobry TVN” o 30 minut. Na ten ruch zareagowała Telewizja Polska, która wydłużyła swój morning-show „Pytanie na śniadanie" o 40 minut. - Nie ma sensu ścigania się na siłę z TVP - komentuje Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes publicznego nadawcy.

fot. TVPArticle

Jak już informowaliśmy, kolejny sezon „Dzień dobry TVN” będzie się zaczynał codziennie o godz. 7.30, a więc o 30 minut wcześniej niż w sezonie 2018/2019. Nowe odcinki śniadaniowego cyklu stacja zacznie pokazywać od soboty, 31 sierpnia.

Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska podczas czwartkowej konferencji ramówkowej informował, że zmiana ta ma mieć wpływ na lepszą oglądalność morning-show - cykl TVN dotychczas startował 5 minut później, niż konkurencyjne „Pytanie na śniadanie” TVP2.

Od nowego sezonu do grona prowadzących morning-show dołączą Małgorzata Ohme i Filip Chajzer. Zastąpią oni Magdę Mołek i Marcina Mellera, którzy podjęli decyzję o odejściu z porannego programu. Wydania „Dzień dobry TVN” poprowadzą również takie pary, jak: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik oraz Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

- Wprowadzamy nową parę Małgosie Ohme i Filipa Chajzera. Po raz pierwszy zobaczyliśmy ich podczas „Big Brothera”, gdzie prowadzili program nowocześnie, naturalnie, bez udawania. Uważam, że są znakomitą parą - komentuje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Miszczak informuje, że zmieniony zostanie również system prowadzenia programu. - Każdy duet będzie prowadzić zarówno weekendy, jak i wydania tygodniowe, rotacyjnie. Nie będzie podziału na weekend i na tydzień - komunikuje.

Wraz z początkiem nowego sezonu zmianie ulegnie również studio porannego programu, które zyska nową aranżację. - „Dzień dobry TVN” długo czekało, ale doczekało się sporych zmian. Będzie to wystrój, całkowicie nowa oprawa graficzna, program będzie prezentować się w zupełnie innej formie - komentuje Miszczak.

Odpowiedź TVP: „Pytanie na śniadanie” o godz. 7.15

W czwartek odbyła się również konferencja ramówkowa Telewizji Polskiej, która ujawniła, że od 2 września „Pytanie na śniadanie” będzie się zaczynać o godz. 7.15, a więc o 40 minut wcześniej niż dotychczas. Oznacza to, że morning-show TVP jesienią będzie się zaczynać o 15 minut wcześniej niż konkurencyjny cykl TVN.

- Nikt nie wyprzedzi Telewizji Polskiej. Jeżeli TVN zrobi „Dzień dobry TVN” o 6.00, to my zrobimy „Pytanie na śniadanie” o 5.45. Dlatego nie ma sensu ścigania się na siłę z TVP - komentuje Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Jesienią „Pytanie na śniadanie” poprowadzą Marzenia Rogalska, Monika Zamachowska, Marcelina Zawadzka, Tamara Gonzalez-Perea, Ida Nowakowska, Tomasz Kammel, Łukasz Nowicki, Tomasz Wolny, Robert El Gendy oraz nowy gospodarz Aleksander Sikora, który w programie zastąpił zwolnionego Michała Olszańskiego.

Największą oglądalność spośród programów śniadaniowych w pierwszym półroczu br. miało „Pytanie na śniadanie”, które według danych Nielsen Audience Measurement śledziło 509 tys. widzów - o 53 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Morning-show TVP w analizowanym okresie wyprzedził konkurencyjny program „Dzień dobry TVN”, który oglądało wówczas 501 tys. widzów (o 29 tys. oglądających mniej niż rok wcześniej).

Dołącz do dyskusji: „Dzień dobry TVN” jesienią o 30 minut wcześniej, a „Pytanie na śniadanie” - o 40 minut. „Nikt nie wyprzedzi TVP”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gośc
panie prezesie mi się nie podoba ta godzina ja apeluje do pana aby pytanie na śniadanie było jeszcze jeszcze dłuższe ja mam takie propozycje pnś 5.30 11.45 5.45 11.50 6.00 11.55 6.15 12.15 i 6.30 12.45 albo 6.45 13.00 niech się pan zdecyduje bardzo pana poproszę o bardzo długa decyzje bo jeśli chcemy wyprzedzić ddt to musimy bardziej mocnej pracować
odpowiedź
User
Spike
O co to wielkie Halo?! Przecież to są programy, które osiągają tylko 500tys. widzów, a ich odbiorcami są osoby 50+, bo reszta wybiera się do pracy i szkoły. Prezesi poświęcają im tyle uwagi jakby to były główne informacje dnia, a to tylko śniadaniówka.
odpowiedź
User
Magic
Ależ ten prezesik jest pyszny i zakochany w sobie xd
odpowiedź