SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Effie Awards 2018 oczami jurorów - najlepsze kampanie (cz.2)

Członkowie jury Effie Awards 2018 wskazują dla portalu Wirtualnemedia.pl najciekawsze kampanie konkursowe.

Article

W tym roku w Effie Awards przyznano 55 nagród, w tym 13 złotych. Drugi rok z rzędu żadna kampania nie otrzymała Grand Prix. Wśród agencji najwięcej wyróżnień otrzymała Saatchi & Saatchi IS, a wśród domów mediowych - Wavemaker.

>>> Przeczytaj opinie jurorów Effie Awards 2018 na temat poziomu konkursu i trendów >>>

Czy któraś z kampanii z konkursu Effie Awards 2018  zrobiła na mnie szczególne wrażenie? Dlaczego?

Małgorzata Nycz, dyrektor departamentu komunikacji marketingowej, Nationale-Nederlanden, przewodnicząca grupy jurorskiej

Szczególne wrażenie zrobiła na mnie kampania mbanku „Albo jak wszyscy, albo jesteś ’99”. Doceniam bardzo dobre rozumienie grupy celowej, dzięki czemu komunikacja została oparta na świetnym i prawdziwym insightcie. Do tego precyzyjnie dobrane media sprawiły, że całość była bardzo perswazyjna, ale też wiarygodna.


Andrzej Mytych, dyrektor komunikacji, członek zarządu Avon Cosmetics Polska, przewodniczący grupy jurorskiej

W tym roku było dużo bardzo dobrych kampanii, ale zabrakło jednej na poziomie Grand Prix z ubiegłych lat, takiej jak „Wszyscy przechodzą do Play” lub „#DZIEJESIEWPOLSCE”, dlatego nie chcę wyróżniać konkretnej kampanii.


Tomasz Bartnik, partner, One Eleven, przewodniczący grupy jurorskiej

Na mnie osobiście największe wrażenie zrobiła kampania Greenpeace, dotycząca Puszczy Białowieskiej. Oczywiście, że pewnie jest tak ponieważ na co dzień zajmuję się tą materią głównie w ramach rozwiązań komercyjnych i na tym tle kampanie społeczne zawsze będą się wyróżniać. Jednak to co mnie najbardziej ujęło i chyba jest czymś znacznie bardziej uniwersalnym. Chodzi o prosty, elegancji intelektualnie pomysł, zrealizowany za pomocą narzędzi i mediów, które w tym przypadku robiły największe marzenie. Nie trzeba było sobie wyobrażać co to znaczy wycięcie Puszczy, tylko tego dość sugestywnie doświadczyć. Mam ogromny szacunek do twórców za tę realizację.


Michał Szaniecki, brand director, Volkswagen Group, przewodniczący grupy jurorskiej

Największe wrażenie robią na mnie kampanie, w których marka podejmuje ważną rolę w poprawianiu życia konsumentom – i potrafi sprawić, że konsument jest gotowy zapłacić więcej za dodatkową wartość dodaną. Szczęśliwy jest konsument i biznes. Taką kampanią w tym roku jest na pewno Philips „Jaki kolor ma powietrze w Twoim domu” – mądra, prosta, real-time’owa kampania poprawiająca jakość życia konsumentom.


Dorota Natalia Haller, marketing, communications and digital director, Huawei

Ogromne wrażenie wywarła na mnie kampania Maybelline "Make up in the City". Projekt ten jest doskonałym przykładem bardzo umiejętnego mixu mediów klasycznych i niestandardowych, narzędzi skutecznych i sprawdzonych z odważnymi, nieszablonowymi działaniami. Kampania może też być książkowym przykładem jak angażować influencerów do promocji produktów.

Bardzo spodobała mi się również kampania marki Kruk "Freedom by Martyna". Autorzy udowodnili, że świetne dotarcie zapewnia nie tylko duży budżet, ale też oryginalna, holistyczna, a przede wszystkim wiarygodna strategia, spójna na każdym etapie kampanii - począwszy od projektowania produktu, aż po zakup mediów.  


Adrian Kawecki, prezes zarządu Mindshare

Moją uwagę zwróciła kampania mBanku „Albo jak wszyscy, albo jesteś ’99”, która była przykładem udanego wykorzystania mocnego insightu. Komunikacja została skierowana do rocznika 1999, czyli do osób, które ukończyły 18. rok życia i wkroczyły na rynek usług bankowych. Specjalnie dla nich przygotowany został kreatywny spot, a centrum wydarzeń stanowił serwis www z informacjami o usługach banku.

Wartą odnotowania była również kampania „Philips SOR-owe Rewolucje”, w przypadku której bardzo dobrze zdefiniowana została szansa rynkowa i gdzie ponownie zaobserwowałem mocny insight wraz z precyzyjnie dopasowanymi narzędziami egzekucji. Komunikację specjalistycznego sprzętu wyposażenia szpitali rozpoczęto w momencie ogłoszenia dotacji unijnych dla placówek na zakup tegoż sprzętu.

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Effie Awards 2018 oczami jurorów - najlepsze kampanie (cz.2)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl