SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eileen Naughton odejdzie ze stanowiska szefowej HR w Google. W tle konflikty pomiędzy szefostwem koncernu a pracownikami

Eileen Naughton, szefowa segmentu HR w Google zapowiedziała odejście ze stanowiska do końca 2020 roku. Oficjalnie powody jej rezygnacji są natury prywatnej, jednak mogą mieć związek z narastającymi konfliktami pomiędzy kierownictwem Google a pracownikami koncernu.

Eileen Naughton, fot.: Google Article

Eileen Naughton pracuje w Google od 14 lat, od 4 lat jest na stanowisku wiceprezesa ds. zasobów ludzkich w strukturach koncernu. Teraz menedżerka zapowiedziała że do końca 2020 r. zrezygnuje ze swojej funkcji.

Konflikty w Google

W komunikacie Eileen Naughton wyjaśniła, że jej decyzja o odejściu to dopiero początek dłuższego procesu. Szefowa HR zapowiada, że będzie on trwał wiele miesięcy, zaś ona sama zamierza aktywnie pomagać w procesie rekrutacji swojego następcy. W przyszłości menedżerka ma pełnić w koncernie inną rolę, na razie jednak nie zdradzono w tej sprawie szczegółów.

W rozmowie z serwisem Fortune Google tłumaczył, że Naughton zdecydowała się na odejście z powodów osobistych, aby w przyszłości poświęcić więcej czasu i uwagi swojej rodzinie.

Media sugerują jednak wprost, że przyczyną rezygnacji szefowej HR są narastające konflikty pomiędzy kierownictwem Google a pracownikami firmy. W ciągu ostatnich lat pojawiało się wiele skarg na przypadki molestowania seksualnego w Google, zaś w 2018 r. ponad 20 tys. pracowników koncernu wzięło udział w proteście przeciwko polityce prowadzonej przez koncern.

Później napięcie na linii zespół - kierownictwo Google zwiększyło zwalnianie pracowników organizujących wspomniane demonstracje, a także m.in. ograniczenie liczby cyklicznych spotkań w czasie których załoga mogła przedstawiać swoim szefom zastrzeżenia i uwagi dotyczące kultury i warunków pracy.

Walka o standardy

W obliczu narastających konfliktów wewnątrz Google Eileen Naughton na swoim stanowisku starała się wprowadzić zmiany łagodzące konfrontację. Menedżerka doprowadziła mi.in. do podwyższenia minimalnej płacy w koncernie do 15 dol. za godzinę, wprowadzenia ułatwień związanych z urlopami rodzicielskimi czy też bardziej komfortowej procedury zgłaszania skarg przez pracowników.

Obecnie globalna liczba pracowników Google sięga 119 tys. na całym świecie. W ostatnim czasie w holdingu Alphabet, który jest właścicielem Google zaszły poważne zmiany. W grudniu ub.r. Larry Page i Sergey Brin, założyciele Google w trybie natychmiastowym zrezygnowali z kierowana Alphabet, a szefem koncernu został Sundar Pichai, dotychczasowy szef Google.

W całym 2019 roku przychód Alphabet sięgnął 161,86 miliarda dolarów, w porównaniu do 136,82 miliarda dolarów w roku 2018 (wzrost o 18 proc.), a zysk netto zwiększył się z 30,74 miliarda dolarów do 34,34 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eileen Naughton odejdzie ze stanowiska szefowej HR w Google. W tle konflikty pomiędzy szefostwem koncernu a pracownikami

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Zasoby to mogą być węgla albo ropy naftowej, a nie ludzi!
3 0
odpowiedź
User
NK
NIe do końca rozumiem zdanie "kierownictwo Google ywieksyzlo zwalnianie pracowników organizujących wspomniane demonstracje"
0 0
odpowiedź