SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ekumeniczna kampania "Znak świętego Floriana" na rzecz eliminacji zatruć czadem

Duchowni prawosławi, katoliccy i muzułmańscy wzięli udział w kampanii społecznej przygotowanej przez Grey Group Poland na zlecenie Krajowej Izby Kominiarzy. Akcja ma zmienić postawy ludzi tak, by wyeliminować zagrożenia związane z zatruciem tlenkiem węgla (czadem).

Article

Co roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla ginie w Polsce prawie 100 osób, a kolejne 2000 jest hospitalizowanych. Jednym z głównych powodów jest brak prawidłowej wentylacji w wielu polskich domach. Krajowa Izba Kominiarzy w odpowiedzi na te statystyki przygotowała specjalną kampanię edukacyjną, w którą zaangażowano duchownych trzech wyznań - katolickiego, prawosławnego i muzułmańskiego.

Obrazek z wizerunkiem świętego Floriana był rozdawany przez duchownych w trakcie kolędy.

Na obrazku widnieje instrukcja, jak w bardzo prosty i niezawodny sposób można sprawdzić wentylację w domu. Jeśli cyrkulacja powietrza jest odpowiednia, obrazek ze świętym przylgnie do kratki wentylacyjnej. Jeśli odpadnie, to znak, że wentylacja może nie działać prawidłowo. Wtedy należy uchylić okno i zadzwonić po pomoc kominiarza.

W ciągu 14 miesięcy kampanii rozdystrybuowano prawie 30 milionów instrukcji.

Dodatkowo, obrazek z wizerunkiem Św. Floriana jest też dostępny do pobrania ze strony znakfloriana.pl. Na potrzeby komunikacji kampanii przygotowano także krótki film.

Kreacją kampanii zajęła się agencja Grey Group Poland.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ekumeniczna kampania "Znak świętego Floriana" na rzecz eliminacji zatruć czadem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl