SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eliza Kącka felietonistką „Tygodnika Powszechnego”

Pisarka i literaturoznawczyni i krytyczka Eliza Kącka została felietonistką „Tygodnika Powszechnego” (Tygodnik Powszechny).

Eliza Kącka (screen: YouTube/studio f/5.6)Article

„Tygodnik Powszechny” poinformował, że od nowego wydania pisma (ukaże się w środę) do grona felietonistów tytułu dołącza Eliza Kącka – pisarka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka.

„Mało gdzie czułam się ze swoim myśleniem tak akceptowana. Będę tu dzielić się wyimkami z moich nasłuchów miejskich. Innymi słowy, dostaniecie Państwo moją »Polskę w obrazach« w kompresji (w przeciwieństwie do Mrożka nie umiem rysować, więc notuję). Cykl ten nazywam w myślach »Kolizje«, bo gładko nie będzie” - mówi o swoich publikacjach Kącka, cytowana przez „Tygodnik Powszechny”.

Eliza Kącka jest adiunktką na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorką książek akademickich i prozatorskich. Pracuje w kapitule Nagrody Literackiej Gdynia. Już w przeszłości jej teksty ukazywały się na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

Od września felietonistką „Tygodnika Powszechnego” jest Olga Drenda, zastąpiła Dorotę Masłowską. Felietonistami pisma są obecnie także Hanna Krall (ale jej teksty nie ukazują się już od lipca ub.r.), Zuzanna Radzik, Paweł Bravo, Jacek Podsiadło, Wojciech Bonowicz, Stanisław Mancewicz i Tomasz Stawiszyński. Co tydzień publikowane są również rysunkowe komentarze Bartosza Minkiewicza.

Z początkiem listopada ub.r. zwiększono ceny prenumeraty „Tygodnika Powszechnego”. Wydająca pismo spółka uzasadniała to wzrostem kilku kategorii kosztów i zachęca do zakupu prenumeraty jeszcze w obecnych cenach.

W sprzedaży egzemplarzowej tytuł w ciągu roku podrożał dwukrotnie: w listopadzie 2021 roku z 9 do 10 zł, a w marcu ub.r. do 12 zł, tłumaczono to m.in. kryzysem na rynku papieru.

Jak wynika z danych PBC, w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Tygodnika Powszechnego” wyniosła 21 693 egz.

Dołącz do dyskusji: Eliza Kącka felietonistką „Tygodnika Powszechnego”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozbawiony
Prawdziwy gamechanger.
odpowiedź
User
ya
"adiunktką". ciekawa artykuła na temat pisarki. uważam też, że w związku z dużą liczbą kobiet wśród felietonistek pora na bardziej inkluzywną językę i wprowadzenie dodatkowej odmiany nazwy gazety. od dziś powinniśmy mówić na nią tygodnika powszechna.

dajcie już spokój ludzie z tym wariactwem, bo mózg paruje
odpowiedź