Elon Musk zamienia biuro Twittera w "hotel" dla pracowników

Elon Musk, właściciel Twittera ma zamieniać pomieszczenia w biurze firmy w San Francisco w sypialnie. Władze miasta badają to pod kątem możliwego naruszenia przepisów budowlanych.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Elon Musk zamienia biuro Twittera w "hotel" dla pracowników
sala konferencyjna w biurze TT w San Franciso

Serwis BBC otrzymał i opublikował zdjęcia powierzchni biurowej Twittera, która została przekształcona w sypialnie. Jedno zdjęcie przedstawia pokój z podwójnym łóżkiem, szafą i kapciami.

Były pracownik firmy zdradził w rozmowie z BBC, że Elon Musk, przebywa w centrali bez przerwy, odkąd kupił firmę.

W zeszłym miesiącu wysłał on e-maila do wszystkich pracowników Twittera, zapowiadając, że „będą musieli być ekstremalnie hardkorowi”, aby odnieść sukces.

Departament Inspekcji Budowlanej San Francisco potwierdził, że w następstwie skargi prowadzi dochodzenie w sprawie potencjalnych naruszeń. Musk stwierdził z kolei, że władze miasta atakują firmę za zapewnianie łóżek „zmęczonym pracownikom”.

W usuniętym już tweecie Musk napisał, że będzie pracował i spał w biurze „dopóki organizacja nie zostanie naprawiona”.

BBC otrzymało również zdjęcia sof na Twitterze używanych jako łóżka. W kolejnej sali konferencyjnej znajduje się budzik, a nad zaścielonym łóżkiem umieszczony jest obraz.

- Wygląda jak pokój hotelowy – powiedział jeden z byłych pracowników.

grafika

Na zdj. sofy w biurze Twittera

W zeszłym miesiącu Musk – który zakończył przejęcie Twittera w październiku – wysłał e-mail do wszystkich pracowników firmy, mówiąc, że będą musieli pracować „długie godziny z dużą intensywnością”. „Tylko wyjątkowe wyniki będą stanowiły ocenę pozytywną” - napisał.

Senator stanu Kalifornia, Scott Wiener, powiedział BBC, że Elon Musk obecnie każe pracownikom spać w biurze. „To jasne, że tak naprawdę nie dba o ludzi. Nie dba o ludzi, którzy dla niego pracują” - dodała cytowana przez BBC osoba.

Urzędnik Departamentu Inspekcji Budowlanej powiedział amerykańskiemu partnerowi BBC, CBS News, że instytucja musi upewnić się, że budynek jest używany zgodnie z przeznaczeniem.

Z kolei jak donosi Bloomberg, sypialnie w biurowcu Twittera mają również pomieścić pracowników Tesli i innych firm należących do Muska.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/omnicom-zaleca-wstrzymanie-reklam-na-twitter,7169741714089601a ##

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Kłopoty marki noszonej przez Karola Nawrockiego. Zawiadomiono policję

Kłopoty marki noszonej przez Karola Nawrockiego. Zawiadomiono policję