SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emitel, Orange i BCAST w dialogu technicznym ws. nowego operatora technicznego MUX-3

W czerwcu br. Telewizja Polska ogłosiła przeprowadzenie dialogu technicznego, który miał poprzedzić ogłoszenie zamówienia na wybór operatora technicznego multipleksu trzeciego (MUX-3). Zgłosiły się do niego trzy firmy: Emitel, Orange oraz BCAST.

fot. Shutterstock.comArticle

Telewizja Polska przeprowadziła dialog techniczny dotyczący udzielenie zamówienia publicznego w sprawie wyboru operatora technicznego w DVB-T trzeciego multipleksu (MUX-3). Z informacji podanych przez nadawcę wynikało, że celem dialogu jest uzyskanie informacji, które „mogą być wykorzystywane przy zdefiniowaniu szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia, treści umowy oraz oszacowania jego wartości”.

Podmioty, które były zainteresowane udziałem w dialogu technicznym mogły zgłaszać swoje wnioski do 18 czerwca br.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej przekazało nam, że wnioski o  dopuszczenie do dialogu technicznego w sprawie wyboru operatora technicznego usługi nadawczej DVB-T w multipleksie trzecim (MUX-3) złożyły trzy firmy: Emitel, Orange Polska oraz BCAST (wszystkie z siedzibą w Warszawie).

Obecnie operatorem technicznym multipleksu trzeciego jest Emitel, umowę w tej sprawie pomiędzy podmiotami podpisano w 2010 roku, obowiązuje do 2020 roku. Z przekazanych nam już wcześniej informacji przez tę firmę wynikało, że weźmie ona udział w dialogu technicznym.

Konsorcjum nadawców ws. naziemnej telewizji cyfrowej bez większych efektów

Pisaliśmy już o tym, że równo rok temu Telewizja Polska, TVN oraz Telewizja Polsat podpisały list intencyjny w celu „zbudowania realnej alternatywy w obszarze emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej”.

Jak wynikało z komunikatu opublikowanego przez TVP, „intencją nadawców było podjęcie działań zmierzających do stworzenia konkurencyjnej oferty na polskim rynku, która doprowadzi do obniżenia kosztów nadawania programów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej”.

- Nowe rozwiązanie zapewni widzom w całym kraju możliwie najlepszą jakość i zasięg programów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Strony informują, że otrzymały deklaracje o podjęciu współpracy i dołączeniu do inicjatywy od innych nadawców, rozpowszechniających swoje programy w ramach naziemnej telewizji cyfrowej - dodano w komunikacie.

Na razie nie wiadomo jednak nic o efektach zawartego przez nadawców konsorcjum.

Na MUX-3 nadawane są kanały telewizji publicznej: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Kultura, TVP Info HD, TVP Sport oraz TVP Historia.

Dołącz do dyskusji: Emitel, Orange i BCAST w dialogu technicznym ws. nowego operatora technicznego MUX-3

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość54321
Orange?!
odpowiedź