SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowy kontrakt Lechii Gdańsk z Energą. Może być zwiększony nawet o 60 procent

Spółka Energa (PKN Orlen) przedłużyła umowę sponsorską z klubem piłkarskim Lechia Gdańsk o kolejny sezon. W porównaniu z poprzednim porozumieniem finansowanie może zwiększyć się nawet o 60 procent. Nowym elementem zawartego kontraktu  jest m.in. system premiowania za rezultaty zespołu osiągane w Ekstraklasie oraz Pucharze Polski.

Article

Lechia Gdańsk poinformowała, że spółka Energa z Grupy Orlen przedłużyła umowę sponsorską tego klubu piłkarskiego o kolejny sezon 2020/2021.

Lechia Gdańsk dostanie zastrzyk gotówki

Utrzymuje ona większość dotychczasowych świadczeń między sponsorem i klubem, które opiewają na kwotę ok. 4,5 mln zł. Dodatkowym elementem jest m.in. system premiowania za rezultaty zespołu osiągane w ekstraklasie oraz Pucharze Polski. W optymalnej wersji finansowanie wzrosnąć może nawet o 60 procent, czyli do ok. 7,2 mln zł.

Przedłużona umowa obejmuje zarówno sponsoring drużyny seniorskiej klubu piłki nożnej Lechia Gdańsk, jak też drużyn młodzieżowych Akademii Lechii Gdańsk. 

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Energa po przejęciu kapitałowym przez PKN Orlen kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Ważnym elementem jest dla nas również szkolenie dzieci i młodzieży, dlatego na ten obszar kładziemy szczególny nacisk. Akademia Lechii Gdańsk to jeden z najsilniejszych regionalnych ośrodków edukacji tych najmłodszych. Jej wsparcie jest nieodłącznym elementem nowej umowy. W ten sposób umiejętnie łączymy strategię sponsoringu sportu ze społeczną odpowiedzialnością spółki - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Jak podano w komunikacie "w ramach nowej umowy Energa zainicjowała podjęcie działań kultywujących i budujących szacunek wobec historii Polski. Podejmowane będą też działania edukacyjne i promujące pozytywne wzorce oraz wizerunek kibiców gdańskiego klubu".

Kontynuacja współpracy pomiędzy Energą i Lechią nawiązywana jest w specyficznych czasach pandemii, dlatego drugą z kluczowych zmian w stosunku do ubiegłego sezonu jest nowy schemat działania w przypadku różnych obostrzeń. - Poprzedni sezon piłkarski był dla wszystkich zupełnie nowym doświadczeniem, dlatego skonstruowaliśmy umowę z bardzo bezpiecznymi wariantami na wypadek meczów odwoływanych z powodu koronawirus lub rozgrywanych bez udziału publiczności. Wierzymy, że sezon 2020/21 będzie przebiegał bez zakłóceń, jednak dzięki wspólnie wypracowanym rozwiązaniom w dużym stopniu jesteśmy na nie przygotowani - mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi SA ds. komunikacji.

Mandziara: budżet na poziomie 40 mln zł

- Negocjacje trwały prawie trzy miesiące, atmosfera podczas rozmów była bardzo dobra, sprawnie doszliśmy do porozumienia - powiedział tuż po podpisaniu umowy Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Mandziara nie chciał ujawniać wszystkich szczegółów umowy podpisanej przez klub z Grupą Orlen. - Są tam duże premie za wyniki. Zawsze byliśmy ambitni i walczyliśmy o najwyższe cele, tak że jest to zgodne z naszą filozofią. Idziemy w kierunku stabilizacji budżetu na poziomie 40 mln zł. Gramy przy ograniczonej publice, części partnerów z nami nie ma, bądź ograniczyli wsparcie, co daje ubytek finansowy rzędu pięciu milionów złotych w porównaniu z poprzednimi latami - zakończył prezes Lechii.

Energa jest sponsorem głównym Lechii Gdańsk od 2016 roku, ale początki współpracy spółki i klubu sięgają 2007 roku. Z biegiem lat poszerzyła się ona m.in. o wsparcie dla Akademii Lechii Gdańsk.

Umowę sponsorską na sezon 2019/2020 pomiędzy Lechią Gdańsk a spółka Energa podpisano w grudniu 2019 roku. Kontrakt opiewał na kwotę 4,429 mln zł netto (bez VAT).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowy kontrakt Lechii Gdańsk z Energą. Może być zwiększony nawet o 60 procent

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iuio
dno
3 0
odpowiedź