SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka zależna IQ Partners szykuje grę „Escape Room VR: COVID- 19” na platformy wirtualnej rzeczywistości

Spółka PunkPirates należąca do notowanego na giełdzie IQ Partners zaczęła prace nad grą „Escape Room VR: COVID- 19” w technologii wirtualnej rzeczywistości związaną z tematyką epidemii koronawirusa. Gra ma pojawić się przed końcem sierpnia br. w wersjach na Oculus Store, Steam i Viveport.

Maciej Hazubski, prezes IQ PartnersArticle

Akcja gry „Escape Room VR: COVID- 19” będzie toczyć się w laboratorium. - Podczas rozgrywki pracownik laboratorium stanie przed wyzwaniem zablokowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym celu będzie zmuszony do kreatywnego wykorzystania dostępnych w pomieszczeniu przedmiotów, do których dostęp bardzo często będzie ograniczony poprzez konieczność rozwiązania logicznych zagadek. Największym zagrożeniem będzie brak jakichkolwiek procedur bezpieczeństwa laboratorium przed rozprzestrzeniającym się wirusem. Kilkadziesiąt minut dzielić będzie gracza od katastrofy mającej wpływ na cały świat oraz uniknięcia śmiertelnego zagrożenia - stwierdzono w komunikacie giełdowym IQ Partners.

Gra będzie oparta na przygotowanych przez PunkPirates silnikach Escape Room VR i Escape Room VR: Stories. IQ Partners przekonuje, że dzięki temu można znacznie skrócić produkcję kolejnych gier w konwencji pokojów zagadek. Koszty są generowane głównie przez scenariusz oraz opracowanie graficzne i dźwiękowe.

- Gry „Escape Room VR” oraz „Escape Room VR: Stories” należące do PunkPirates cieszą się zainteresowaniem graczy, głównie na rynku amerykańskim. Co charakterystyczne dla gier VR, pomimo upływu czasu od premiery, w dalszym ciągu generują sprzedaż. Do dnia dzisiejszego sprzedały się w ilości ponad 80 tysięcy sztuk. Stanowi to doskonałą bazę do działań marketingowych nowej gry „Escape Room VR: COVID- 19” - zapewnia IQ Partners.

Firma zapowiada, że „Escape Room VR: COVID- 19” pojawi się przed końcem sierpnia br. w wersjach na platformy wirtualnej rzeczywistości Oculus Store, Steam oraz Viveport. Firma nie wyklucza wydania później gry na innych platformach.

Będzie to kolejna polska gra wideo dotycząca epidemii koronawirusa. W miniony czwartek spółka Jujubee zapowiedziała, że 29 maja wyda grę „COVID: The Outbreak”, w której zadaniem gracza będzie kierowanie globalną organizacją zdrowia celem powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Gra będzie dostępna na platformie Steam w wersji na komputery.

IQ Partners  przejął PunkPirates, stawia na gry VR

IQ Partners do branży gier wideo wszedł w lutym br., przejmując za 5 tys. zł 100 proc. udziałów PunkPirates. Zapowiedział, że „zamierza skupić się na rozwoju i portowaniu posiadanych gier na nowe urządzenia VR, produkcji nowych tytułów gier VR oraz, w ramach działalności wydawniczej, poszukiwaniu nowych, obiecujących gier VR na wczesnym etapie rozwoju”.

Firma zamierza finansować te projekty z własnych środków pozyskanych z wyjść z dotychczasowych inwestycji. Poprzednio działała jako fundusz venture capital, zrealizowała ponad 100 projektów inwestycyjnych, wychodząć częściowo lub całkowicie z ponad 20.

W obecnym portfelu inwestycyjnym IQ Partners są m.in. firmy Cube Group, Prowly, Igoria Trade, Antyweb i Better Software Group.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. firma przy 350 tys. wpływów miała 1,98 mln zł straty netto. Pod koniec października ogłosiła przegląd opcji strategicznych. - Celem procesu jest aktualizacja strategii oraz umożliwienie dalszego rozwoju. W ramach procesu przeglądu opcji strategicznych Zarząd Emitenta planuje przeprowadzić weryfikację dotychczasowej strategii Emitenta, rozpoznać możliwości rozwoju, możliwości współpracy z potencjalnymi inwestorami, a także rozpoznać możliwości przeprowadzenia transakcji sprzedaży niektórych aktywów lub nabycia nowych aktywów - podano w komunikacie giełdowym.

Dołącz do dyskusji: Spółka zależna IQ Partners szykuje grę „Escape Room VR: COVID- 19” na platformy wirtualnej rzeczywistości

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenada
Zenujace
odpowiedź
User
Maniok
Naprawdę?
odpowiedź