SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Europa Środkowo-Wschodnia najszybciej rozwijającym się rynkiem mobilnych komunikatorów

Prawie 93 miliony mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej przynajmniej raz w miesiącu skorzystało w mijającym roku z mobilnych komunikatorów w swoich telefonach komórkowych - szacuje firma eMarketer.

fot. Shutterstock.comArticle

To o 49,3 proc. więcej w porównaniu z rokiem 2014, co stanowi szybsze tempo wzrostu niż w jakimkolwiek innym regionie świata.

Dzięki tak szybkiemu wzrostowi z komunikatorów mobilnych korzysta już większość użytkowników mobilnego internetu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednak penetracja wśród użytkowników komórek sięga jedynie ok. 30 proc.

Największym rynkiem w regionie jest Rosja, z 25 milionami użytkowników mobilnych komunikatorów w 2015 roku, a także prognozowanym najszybszym tempem wzrostu, które co najmniej do roku 2019 ma być dwucyfrowe.

Pod względem wzrostu liczby użytkowników mobilnych komunikatorów, za Europą Środkowo-Wschodnią jest region Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryka Północna. Taka sytuacja ma się jeszcze utrzymać w 2016 i 2017 roku, ale potem na czoło mają się wysunąć Bliski Wschód i Afryka oraz Ameryka Łacińska. Ta ostatnia jest liderem jeśli chodzi o przewidywany na ten rok wzrost liczby użytkowników mobilnego internetu (+17,5 proc.), wyprzedzając pod tym względem Europę Środkowo-Wschodnią (+16,3 proc.).

 


 

Dołącz do dyskusji: Europa Środkowo-Wschodnia najszybciej rozwijającym się rynkiem mobilnych komunikatorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl