SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurozet i Grupa Radiowa Agory konsolidują się. Maciej Strzelecki: "będą przesunięcia w ramach istniejących struktur"

W środę, 8 marca Grupa Eurozet podała pełen skład sztabu operacyjnego, który pracuje nad połączeniem zespołów Grupy Radiowej Agory i Eurozetu. Należą do niego m.in. szefowa TOK FM Kamila Ceran i była prezes Eurozetu Ewa Rosiewicz. - To wyjątkowi fachowcy w swoich obszarach, którzy odpowiadają za stworzenie scenariusza integracji i wspólnych działań nowej grupy radiowej - mówi nam Maciej Strzelecki, prezes Eurozetu i Grupy Radiowej Agory.

(fot. Eurozet) (fot. Eurozet)

Od tygodnia działa na rynku radiowym Grupa Eurozet. To wspólny szyld połączonych spółek: Eurozetu i Grupy Radiowej Agory. Portfolio nowej grupy radiowej tworzy dziewięć rozgłośni: Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio, Radio TOK FM, Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio i Radio Plus. Ich łączny udział w słuchalności to ponad 26 proc. To mniej niż wynik lidera tego rynku Grupy RMF (RMF FM, RMF MAXX, RMF Classic, Radio GRA), która w ostatnim badaniu Radio Track (listopad 2022 r. - styczeń 2023 r.) notuje w sumie 35,5 proc. udziału w czasie słuchania.

Agora, która w zeszłym tygodniu stała się większościowym udziałowcem Eurozetu (ma udziały stanowiące 51 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki), nazwała to wydarzenie "historyczną transakcją". Jej prezes - Bartosz Hojka - zapowiedział, że po połączeniu sił Grupy Radiowej Agory i Eurozetu nowy podmiot staje się drugim największym nadawcą w kraju. - Naszą ambicją jest zdobycie pozycji numer jeden całego rynku radiowego w Polsce. Najszybciej jak się da! - podkreślał w rozmowie z nami Bartosz Hojka.

Kto zasiada w sztabie operacyjnym Grupy Eurozet?

W zeszłym tygodniu ogłoszono, że w ramach nowej Grupy Eurozet został powołany sztab operacyjny, w którym reprezentowane będą obie firmy. Nie informowano wówczas, kto znajdzie się w tym gremium. Nazwiska poznaliśmy dopiero tydzień później. - Sztab tworzy dziesięć osób reprezentujących obie organizacje: Grupę Radiową Agory i Eurozet - mówi nam Maciej Strzelecki, prezes Eurozetu i Grupy Radiowej Agory.

W sztabie operacyjnym znaleźli się: * Tomasz Zakrzewski - dyrektor finansowy, członek zarządu Eurozetu, który przygotowuje strategię współpracy w obszarze finansów; * Kamila Ceran - dyrektor zarządzający - Obszar Informacji i Publicystyki, odpowiedzialna za przygotowanie strategii wykorzystania potencjału informacyjnego obu organizacji i kierująca pracą Radia TOK FM; * Piotr Jaroszewski - dyrektor zarządzający - Obszar Stacji Muzycznych, nadzorujący działalność stacji: Radio ZET, Radio Złote Przeboje, Antyradio, Meloradio, Radio Pogoda, Radio Plus, Rock Radio oraz Chillizet; * Ewa Rosiewicz - konsultant zarządu ds. integracji działów sprzedaży, była prezes Eurozetu; * Maciej Moszczyński - dyrektor zarządzający - Obszar Sprzedaży Agencyjnej, odpowiadający za sprzedaż agencyjną i działalność brokerską; * Adam Kościelski - dyrektor zarządzający - Obszar Sprzedaży Bezpośredniej, odpowiedzialny za sprzedaż bezpośrednią; * Marcin Kowalczyk - dyrektor zarządzający - Obszar Cyfrowy (Online), który będzie nadzorować rozwój działań online Grupy Eurozet; * Krzysztof Jasica - dyrektor zarządzający - Obszar Technologii Radiowej, odpowiadający za kwestie technologiczne oraz proces integracji systemów IT; * Agnieszka Mazur - doradca zarządu ds. prawnych - koordynator, która odpowiada za koordynację pracy zespołów prawnych; * Aleksandra Dudek - dyrektor  zarządzający - Obszar HR oraz Integracja Organizacji, która zajmuje się koordynacją działań HR oraz procesami łączenia zespołów.

- To wyjątkowi fachowcy w swoich obszarach, którzy odpowiadają za stworzenie scenariusza integracji i wspólnych działań nowej grupy radiowej - mówi nam o członkach sztabu operacyjnego Maciej Strzelecki. Czym się będą zajmować? - Sztab operacyjny pracuje nad integracją obu zespołów działających pod wspólnym szyldem Grupa Eurozet. Jego członkowie będą czuwać nad poszczególnymi obszarami działalności, m.in. stacjami muzycznymi, informacjami i publicystyką, sprzedażą, finansami, HR oraz rozwojem cyfrowym - informuje nas prezes Eurozetu i Grupy Radiowej Agory.

Strzelecki: "możliwe są kolejne zmiany"

Zapytaliśmy, kiedy można się spodziewać pierwszych efektów prac sztabu operacyjnego Grupy Eurozet i które kwestie są priorytetowe. - Łączenie sił obu organizacji to skomplikowany i długofalowy proces, dlatego trudno na tym etapie określić, jak długo potrwają prace sztabu. Zakładamy, że działania będą prowadzone w kilku prędkościach - na początku, jak zapowiadaliśmy, skupiamy się na stworzeniu wspólnej oferty handlowej - mówi Maciej Strzelecki. Tydzień temu zapowiadał na naszych łamach, że ta ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu. Wspólna oferta ma być konkurencyjna w stosunku do propozycji Grupy RMF.

- Mamy determinację, a dzięki połączeniu grup również możliwość, aby rozpocząć prace nad przywróceniem równowagi na rynku reklamy radiowej. Do tej pory mieliśmy do czynienia z dużą przewagą jednego z graczy nad wszystkimi pozostałymi. Chcemy to zmienić - deklarował na naszych łamach Strzelecki. - Już teraz naszą przewagą jest zróżnicowany skład portfela reklamowego, a tym samym najlepsze dopasowanie grup celowych do potrzeb naszych klientów. Będziemy te przewagi zwiększać, poszerzając też współpracę z naszymi partnerami: Grupą Time oraz stacjami niezależnymi.

Pracownicy Eurozetu w rozmowach z nami przyznali, że obawiają się zwolnień. Zapytaliśmy Macieja Strzeleckiego, czy w najbliższym czasie można się spodziewać zmian personalnych w obu zespołach. - Ogłoszenie składu sztabu operacyjnego to ważna zmiana dla obu organizacji i wstęp do intensywnej pracy nad połączeniem ich sił. Możliwe są kolejne zmiany wynikające z konsolidacji zespołów sprzedaży, będą to jednak przesunięcia w ramach istniejących struktur - zapewnia prezes Eurozetu i Grupy Radiowej Agory.

W 2021 r. grupa kapitałowa Eurozet osiągnęła wzrost przychodów o 10,7 proc. do 194,98 mln zł. Zysk netto nadawcy zaksięgowany przez Agorę zwiększył się z 16,51 do 23,97 mln zł.

W drugim kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto. Była ona wyższa niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Eurozet i Grupa Radiowa Agory konsolidują się. Maciej Strzelecki: "będą przesunięcia w ramach istniejących struktur"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Marek Czyż ma wyjątkowego pecha. Gdzie wejdzie i zdąży się rozpakować, to przychodzi wichura zmian, która mu wywraca wszystko na nowo do góry nogami. Ewidentnie chłopak nie ma szczęścia w tych mediach. I tak od 30 lat. On już chyba przeszedł wszystkie możliwe grupy medialne w tym kraju i to od lokalnych po regionalne a skończywszy na ogólnopolskich. Nawet Internet nie jest dla niego łaskawy.
odpowiedź
User
Kris
Bedzie sie dzialo! Trzymam kciuki za dobre i przemyslane ruchy Agory!
odpowiedź
User
nick
sam sobie te kciuki trzymaj;)
odpowiedź