SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firmy Ewy Chodakowskiej odporne na covid. Wpływy mocno w górę, 17 mln zł zysku

W ub.r. firma Bebio, największy podmiot należący do trenerki fitness Ewy Chodakowskiej, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 66,8 proc. do 24,84 mln zł, a jej zysk netto poszedł w górę z 4,68 do 6,14 mln zł, a spółka komandytowa Bebio miała 11,14 mln zł przychodów i 10,8 mln zł zysku netto. Ograniczenia covidowe dotyczące eventów i sprzedaży stacjonarnej firmy z nawiązką zrekompensowały sobie w internecie. Już w 2019 roku mocno urosły spółki Chodakowskiej sprzedające kosmetyki BeBio i catering BeDiet.

Ewa Chodakowska, fot. materiały prasowe Article

Do spółki Bebio należy przede wszystkim sklep internetowy o takiej samej nazwie oferujący różne produkty sygnowane przez Ewę Chodakowską, m.in. książki i płyty DVD, bilety na warsztaty fitness, sprzęt i ubrania sportowe, a także przekąski i suplementy diety.

- Oferowany asortyment został rozszerzony miedzy innymi o kolejne publikacje książek, płyt DVD z Ewą Chodakowską, sprzęt sportowy, ubrania do treningu, suplementy diety, a także usługę dostępu do treści video online - wyliczono w sprawozdaniu złożonym w KRS.

Epidemia zaszkodziła tylko eventom, zyskał streaming

Wskutek ograniczeń wprowadzonych po wybuchu epidemii odwołano zaplanowane na pierwszą połowę ub.r. eventy z Ewą Chodakowską: BeActive Tour i Tygodnie Metamorfoz.

- Nie spowodowało to jednak spadku przychodów, bowiem nastąpił znaczny wzrost sprzedaży oferowanej w sklepie on-line (Bebio.pl) głównie, kodów dostępu do platformy streamingowej (BeActive.TV ) - zaznaczyła firma.

Za pośrednictwem spółki Ewa Chodakowska podpisuje też kontrakty reklamowe. Od kilku lat jest ambasadorską marketingową Adidasa (wiosną br. wystąpiła w kampanii wspólnie ze swoją siostrzenicą Vanessą Florczak), w ostatnich latach reklamowała też m.in. Frisco, własną kolekcję biżuterii W.Kruk oraz była jurorką w show TVP2 „Dance, dance, dance”.

Koszty podwojone

Wydatki operacyjne Bebio w ub.r. wyniosły 17,17 mln zł, po wzroście o 96,1 proc. z 8,75 mln zł w 2019 roku. Koszty usług obcych poszły w górę z 4,96 do 8,99 mln zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 2,25 do 6,27 mln zł.

Nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się z 736,1 tys. zł do 1,09 mln zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - ze 135,1 do 171,1 tys. zł. Liczba pracowników etatowych firmy zmalała z dziewięciu do ośmiu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zysk sprzedażowy Bebio wzrósł z 6,14 do 7,67 mln zł, zysk brutto - z 6,12 do 7,58 mln zł, a zysk netto - z 4,68 do 6,14 mln zł.

Ewa Chodakowska i jej mąż Lefteris Kavoukis mają po 50 proc. udziałów firmy. Na walnym zgromadzeniu zdecydowali, że jej cały zeszłoroczny zysk netto otrzymają jako dywidendę.

10,8 mln zł zysku spółki komandytowej

Z kolei spółka komantydowa Bebio osiągnęła w ub.r. 11,14 mln zł przychodów sprzedażowych, wobec 11,36 mln zł rok wcześniej. Ta firma jest właścicielem znaków towarowych związanych z Ewą Chodakowską, zajmuje się też usługami marketingowymi.

W sprawozdaniu zaznaczyła, że jej kontrahenci wskutek epidemii zanotowali nieznaczne spadki sprzedaży, ale zrekompensowano je poprzez wprowadzenie na rynek nowych produktów. - Nieznaczny spadek przychodów w Spółce Bebio wynikał miedzy innymi ze zmniejszenia prowizji od sprzedaży, częściowym pokryciu kosztów marketingowych (poniesionych na promocje produktów), wsparcie w ramach akcji #RóżowyPaździernik (sprzedaż batony Think Pink) - stwierdzono.

Koszty operacyjne firmy poszły w dół z 745,3 do 348,7 tys. zł, głównie dzięki spadkowi wydatków na usług obce z 320,5 do 69,8 tys. zł i na wynagrodzenia z 289,7 do 221,8 tys. zł. Zysk operacyjny i netto zwiększyły się z 10,61 do 10,8 mln zł.

W spółce Ewa Chodakowska i jej mąż mają po 48,5 proc. udziałów, 1 proc. do Joanny Kowalskiej, wieloletniej współpracownicy Chodakowskiej, a 2 proc. do spółki Bebio z o.o. Nie podano, jak wspólnicy zamierzają zagospodarować zeszłoroczny zysk.

- Ze względu na fakt, że działalność i źródła osiąganych przychodów się nie zmieniaj, spółka nie przewiduje znacznego ograniczenia przychodów i nie widzi ryzyk związanych z kontynuacją działalności Spółki w bieżącym roku - zaznaczono.

Milionowe zyski firmy kosmetycznej i dietetycznej

Do Ewy Chodakowskiej i jej męża należą też całkowite lub większościowe udziały kilku dużo mniejszych firm. Działająca od połowy 2018 roku spółka Mission Swim w ub.r. zanotowała spadek przychodów z 732,5 do 649 tys. zł, a przy zmniejszeniu się kosztów operacyjnych z 1,18 mln zł do 730,7 tys. zł jej strata netto zmalała z 587,3 do 175 tys.zł.

W elektronicznym KRS nie ma jeszcze raportów finansowych z ub.r. kilku innych spółek Chodakowskiej i jej męża o podobnej skali biznesu jak Bebio. Założona na początku 2019 roku firma Be Bio Active Cosmetiqs Mind Network Inspire, która produkuje i sprzedaje kosmetyki BeBio, w 2019 roku zanotowała 11,73 mln zł przychodów sprzedażowych, a przy 7,86 mln zł kosztów operacyjnych miała 3,87 mln zł zysku netto.

W spółce Ewa Chodakowska i jej mąż mają po 13,49 proc. udziałów, pozostałymi wspólnikami są Olaf Szymanowski, Monika Rut (po 26,98 proc. udziałów), Maciej Szymański (10,23 proc.), Ewa Magnucka-Bowkiewicz i Ilona Jurczewska-Rakowska (po 3,97 proc.). We wrześniu ub.r. na walnym zgromadzeniu, że cały zysk netto z 2019 roku zostanie im wypłacony jako dywidenda, Chodakowska i jej mąż dostali po 522,1 tys. zł.

Z kolei Lema Group, sprzedająca catering dietetyczny pod marką BeDiet, w 2019 roku osiągnęła wzrost przychodów rok do roku z 5,84 do 20,35 mln zł. Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów poszły w górę z 4,03 do 17,1 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - z 284,5 do 363,8 tys. zł. W efekcie zysk operacyjny zwiększył się z 514,6 tys. zł do 2,75 mln zł, a zysk netto - z 425,7 tys. zł do 2,15 mln zł.

Ewa Chodakowska i jej mąż mają po 25 proc. udziałów Lema Group, 50 proc. należy do jej prezesa Artura Rowińskiego. Wspólnicy zysk netto z 2019 roku przeznaczyli na kapitał zapasowy.

- Rok 2020 przyniósł 50 proc. wzrostu. Zainteresowanie kateringiem będzie się zwiększać. Widzimy wzrost sprzedaży w styczniu 2021 r. w stosunku do 2020 r. W tym roku pracujemy nad wzrostem ok. 50-proc. - powiedział Rowiński w lutym „Rzeczpospolitej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy Ewy Chodakowskiej odporne na covid. Wpływy mocno w górę, 17 mln zł zysku

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
knaga rafalali
"Money for nothing" jest dziś aktualne jak nigdy dotąd. Trzepanie potężnej kasiorki zupełnie na niczym.
22 6
odpowiedź
User
??
Gratulacje. Choc dziwie sie ludzoom którzy ufaja tego typu produktom firmowanym przez kogoś kto chirugicznie musial poprawiać urodę. To chyba przeczy temu co sie reklamuje
24 2
odpowiedź
User
sukces/brawo!
Bez oceniania wyglądu, co ma piernik do wiatraka. Brawo dziewczyno, zarobiłaś to sama, tak trzymaj! Knaga rafalali - na niczym? Zrób to, kto ci broni!
5 8
odpowiedź