SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Kopacz wygrała plebiscyt Srebrne Usta radiowej Trójki, wyprzedziła Joannę Scheuring-Wielgus i Ryszarda Petru

W tegorocznej edycji plebiscytu Srebrne Usta organizowanego przez radiową Trójkę zwyciężyła Ewa Kopacz z wypowiedzią o walce ludzi z dinozaurami. Drugie miejsce zajęła Joanna Scheuring-Wielgus ze słowami o wciskaniu dziecka z kąpielą w brzuch, a trzecie - Ryszard Petru z wypowiedzią o likwidacji handlu w niedzielę.

Ryszard Petru, Ewa Kopacz i Joanna Scheuring-Wielgus, fot. Wojciech Kusiński/Polskie RadioArticle

Ewa Kopacz została nagrodzona za wypowiedź w programie „Fakt Opinie” 31 stycznia br., która natychmiast stała się hitem internetu. - Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, kiedy były jeszcze dinozaury, a ludzie nie mieli żadnych strzelb ani broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem nie padł, ale jeżeli miesiącami rzucali, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać - stwierdziła była premier w rozmowie z Agnieszką Burzyńską.

Tego samego dnia tłumaczyła na Twitterze, skąd przyszła jej do głowy walka ludzi z dinozaurami (tak naprawdę te zwierzęta wyginęły miliony lat przed pojawieniem się ludzi na Ziemi). - Wczoraj kupiłam książkę o dinozaurach dla mojego wnuka. Czytając swoją dzisiejszą wypowiedź sama się z siebie śmieję. Miłego końca tygodnia wszystkim życzę - stwierdziła Ewa Kopacz.

 

Posłanka klubu poselskiego Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus zajęła drugie miejsce z wypowiedzią w Polsat News 15 kwietnia ub.r. - I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam - stwierdziła.

Natomiast lider partii Teraz! Ryszard Petru został wyróżniony za słowa z konferencji prasowej w grudniu ub.r. - Przepraszam, że Państwo czekali, ale 15 minut zajęło mi, zanim znalazłem wolne miejsce na parkingu w galerii (handlowej). I taka sytuacja będzie się niestety powtarzała. Te tłumy, które są w sklepach przed świętami pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, żeby móc robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele - stwierdził Petru.

Zwycięzców wybrali słuchacze Trójki, którzy od 21 marca do 14 kwietnia mogli głosować SMS-owo i w serwisie PolskieRadio.pl na nominowane wypowiedzi. Oprócz słów nagrodzonych polityków zgłoszono też stwierdzenia Roberta Biedronia, Tadeusza Cymańskiego, Grzegorza Długiego, Kamili Gasiuk-Pihowicz, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Pawła Kukiza i Marka Kuchcińskiego.

Nagrody wręczono w środę w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, uroczystość prowadzili Beata Michniewicz i Marcin Łukawski.

Plebiscyt Srebrne Usta jest organizowany od 1992 roku, wymyśliła go dziennikarka Trójki Beata Michniewicz. We wcześniejszych edycjach laureatami byli między innymi: Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Lech Wałęsa, Janusz Korwin-Mikke, Władysław Bartoszewski, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Ryszard Petru, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Zyta Gilowska, John Abraham Godson, Grzegorz Kołodko i Marek Sawicki. Przed rokiem wygrał Witold Waszczykowski ze słowami o San Esobar.

Udział Trójki Polskie Radio pod względem słuchania w I kwartale 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 5,2 proc.

Dołącz do dyskusji: Ewa Kopacz wygrała plebiscyt Srebrne Usta radiowej Trójki, wyprzedziła Joannę Scheuring-Wielgus i Ryszarda Petru

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zik
Jedyne nagrody na jakie ci ludzie zasługują. Kto palnął większą głupotę.
odpowiedź
User
Zlotousta Hania
A HGW w Tok FM " Jezus wjechał na baranku razem z Apostołami do Jerozolimy " red. Kraśko przyjął do wiadomości.
odpowiedź
User
Gość X
Tylko opozycja, raz bez PiS-u, super.
odpowiedź