SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżerowie spółki zależnej K2 w programie motywacyjnym obejmą 19,1 proc. jej udziałów

Fabrity, spółka z grupy kapitałowej K2 zajmująca się tworzeniem oprogramowania, porozumiała się ze swoim kierownictwem co do zasad programu motywacyjnego. Trzech menedżerów firmy będzie mogło kupić 19,12 proc. jej udziałów po 1 zł za sztukę.

Article

W puli przydzielonej trzem menedżerom jest 7 074 udziałów stanowiących 19,12 proc. kapitału Fabrity. Prezes spółki Tomasz Burczyński będzie mógł kupić 3 833, IT key account director Rafał Graboś - 1 974, a chief technology officer Grzegorz Glica - 1 267.

Udziały mają zostać przez nich nabyte w ciągu 7 dni.

Spółka K2 w komunikacie giełdowym zaznaczyła, że Burczyński, Graboś i Glica udzielili jej „nieodwołalnego i niewygasającego na wypadek śmierci pełnomocnictwa wraz z prawem substytucji, obejmującego prawo wykonywania prawa głosu z udziałów przydzielonych oraz do sprzedaży udziałów przydzielonych w przypadku ewentualnej dezinwestycji i dokonania wyjścia emitenta (czyli K2 - przyp.) z Fabrity poprzez zbycie jej udziałów, w tym również do wcześniejszego umożliwienia ich nabycia przez emitenta w przypadku zamiaru dezinwestycji emitenta z Fabrity”.

Dodano, że trzej menedżerowie nie zyskali prawa do żadnych premii pieniężnych uzależnionych była od spełnienia dodatkowych warunków.

W pierwszej połowie br. Fabrity zanotowało wzrost wpływów sprzedażowych 7,09 do 7,17 mln zł oraz straty EBITDA z 66 do 180 tys. zł. Cała grupa kapitałowa K2 w tym okresie przy spadku przychodów sprzedażowych o 0,5 proc. do 50,37 mln zł miała 1,57 mln zł straty netto (wobec 512 tys. zł zysku rok wcześniej).

Z końcem sierpnia br. z funkcji prezesa K2 zrezygnował Tomasz Tomczyk, jego obowiązki na trzy miesiące przejął Janusz Żebrowski, członek rady nadzorczej i jeden z głównych akcjonariuszy K2.

Dołącz do dyskusji: Menedżerowie spółki zależnej K2 w programie motywacyjnym obejmą 19,1 proc. jej udziałów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl