SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook chce zapobiegać próbom samobójstwa, ułatwia kontakt z zagrożonymi użytkownikami

Facebook wprowadził w serwisie dodatkowe narzędzia, które mają pomóc osobom zagrożonym samookaleczeniem lub samobójstwem. System pozwala na natychmiastowy kontakt z użytkownikiem i udzielenie mu wsparcia.

Article

W komunikacie Facebook podkreśla, że nowe narzędzia pomagające w sytuacjach kryzysowych dotyczących poszczególnych użytkowników zostały stworzone we współpracy z organizacjami zajmującymi się tematem zdrowia psychicznego oraz ludźmi, którzy mieli bezpośrednie doświadczenie z próbami samookaleczenia bądź samobójstwa.

W momencie, gdy ktoś publikuje na Facebooku niepokojące treści nowe narzędzia dają możliwość bezpośredniego kontaktu z tą osobą, a także powiadomienia Facebooka o problemie.

Zespoły pracujące 24 godziny na dobę na całym świecie weryfikują otrzymane zgłoszenia. W pierwszej kolejności skupiają się na potencjalnie najpoważniejszych, takich jak samookaleczenie czy zagrożenie życia i dostarczają niezbędną pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Materiały oferowane osobom, które opublikowały niepokojące treści będą rozszerzone o dodatkowe opcje. Użytkownicy mogą teraz skontaktować się z kimś bliskim, linią wsparcia, bądź wyświetlić porady dotyczące sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Wcześniej system wsparcia osób zagrożonych samookaleczeniem lub samobójstwem funkcjonował jedynie w Stanach Zjednoczonych. Teraz został uruchomiony na całym świecie, także w Polsce, gdzie partnerem Facebooka we wprowadzaniu nowych narzędzi jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook chce zapobiegać próbom samobójstwa, ułatwia kontakt z zagrożonymi użytkownikami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl