SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook i Amazon apelują do pracowników o pozostanie w domu, IBM ogranicza loty. Powodem zagrożenie koronawirusem

Facebook i Amazon zaapelowali do swoich pracowników w Seattle, aby pozostali w domach i wykonywali swoją pracę zdalnie. W każdej z obu firm potwierdzono zarażenie koronawirusem u jednego pracownika. Z kolei koncern IBM w związku z zagrożeniem epidemią ograniczył loty krajowe i międzynarodowe.

Nowy rodzaj groźnego koronawirusa oznaczonego przez organizację WHO nazwą Covid-19 wykryto w Chinach pod koniec grudnia 2019 r. W ciągu kilku tygodni wywołał on epidemię, której centrum stanowi chińskie miasto Wuhan.

Według statystyk z czwartku na całym świecie zanotowano ponad 96 tys. przypadków zainfekowania koronawirusem, zaś 3303 osoby poniosły śmierć w związku z zarażeniem Covid-19.

Facebook i Amazon w ślady Twittera

Z powodu epidemii koronawirusa coraz więcej firm na świecie stara się ograniczać obecność pracowników w swoich biurach, aby uniknąć groźby zarażenia.

Wśród największych amerykańskich firm technologicznych Twitter jako pierwszy zaapelował do wszystkich swoich pracowników na świecie, aby w miarę możliwości wykonywali swoje zawodowe obowiązki zdalnie pozostając w domach.

Teraz w ślady Twittera, choć w bardziej ograniczonym zakresie poszły Facebook i Amazon. Stało się tak po tym, jak w obu firmach w ich biurach w Seattle potwierdzono po jednym pracowniku, u którego stwierdzono obecność koronawirusa.

Oba koncerny zaapelowały do pracowników ich biur w Seattle, aby w miarę możliwości nie przychodzili do pracy, ale wykonywali swoje obowiązki w domu pracując zdalnie. Ograniczenia mają obowiązywać do końca marca 2020 r. zarówno w wypadku Facebooka, jak i Amazona.

Obie firmy w komunikatach zaznaczyły, że są w stałym kontakcie z lokalnymi służbami medycznymi i będą się stosować do ich zaleceń, zaś zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są najwyższym priorytetem.

IBM ogranicza loty

Własne rozwiązania dotyczące epidemii koronawirusa wprowadził także koncern IBM. Firma zdecydowała o wstrzymaniu wszystkich krajowych lotów swoich pracowników dotyczących wewnętrznych firmowych spotkań.

IBM ograniczył też w znaczącym stopniu wszelkie zagraniczne podróże swoich pracowników oraz ich udział w masowych imprezach służbowych, które gromadzą więcej niż tysiąc uczestników.

Koncern w wyjątkowych wypadkach dopuszcza możliwość podróży po kraju w celu spotkań z klientami firmy. Tak jak w wypadku Facebooka i Amazona wprowadzone przez IBM ograniczenia mają obowiązywać do końca marca 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Facebook i Amazon apelują do pracowników o pozostanie w domu, IBM ogranicza loty. Powodem zagrożenie koronawirusem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Srazon
Może tam apelowali do ludzi w BIURACH
ale tutaj nadal ludzie pracują i nawet dłużej niż powinni
odpowiedź