SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook przeznaczy 300 mln dolarów na rozwój lokalnego dziennikarstwa w USA

Facebook zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje kwotę ponad 300 mln dolarów w rozwój lokalnego dziennikarstwa w Stanach Zjednoczonych. Plan obejmuje między innymi finansowe wspieranie ciekawych projektów medialnych, zatrudnianie nowych dziennikarzy w lokalnych redakcjach oraz pomoc w budowaniu wydajnych modeli biznesowych opartych na subskrypcjach.

Article

Zapowiadając nowy projekt inwestycji w lokalne amerykańskie media Facebook zaznaczył, że to odpowiedź na potrzeby użytkowników serwisu, którzy według badań są coraz bardziej zainteresowani materiałami i treściami dotyczącymi miejsc w których mieszkają oraz niewielkich społeczności.

W związku z tym Facebook zapowiada, że w ciągu najbliższych 3 lat zamierza przeznaczyć na wsparcie lokalnego dziennikarstwa łączną kwotę przekraczającą 300 mln dol.

Inwestycje Facebooka zostały podzielone na kilka obszarów. Jednym z nich ma być Pulitzer Center, w ramach którego każdego roku zostanie wybranych 12 multimedialnych projektów dziennikarskich dotykających spraw najistotniejszych dla konkretnych społeczności. Na ten cel Facebook przeznaczy rocznie 5 mln dol. w postaci grantów.

Kolejną inicjatywą będzie kwota 2 mln dol. przeznaczona na zatrudnienie ok. tysiąca nowych dziennikarzy w redakcjach lokalnych mediów w okresie najbliższych pięciu lat.

Kolejne kwoty mają zostać wydane na rozwój nowych technologii w lokalnych newsroomach, w planach jest także rozszerzenie projektu Accelerator Pilot, w ramach którego Facebook zaoferuje wydawcom pomoc w tworzeniu skutecznych i wydajnych modeli biznesowych opartych na subskrypcjach. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota ok. 20 mln dol.

W trzecim kwartale 2018 r. Facebook odnotował przychód na poziomie ponad 13,5 mld dol., a zysk netto wzrósł do ponad 5,1 mld. Liczba użytkowników odwiedzających serwis co miesiąc wynosi blisko 2,3 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook przeznaczy 300 mln dolarów na rozwój lokalnego dziennikarstwa w USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl