SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook: Rządy częściej proszą o dane swoich obywateli

W pierwszej połowie br. Facebook otrzymał od instytucji państwowych z całego świata o 24 proc. więcej żądań ujawnienia danych niż w drugiej połowie 2013 roku. Z Polski nadeszło 288 takich wniosków.

Article

O liczbie żądań dotyczących ujawnienia danych jego użytkowników Facebook poinformował na swoim oficjalnym blogu.

Z danych wynika, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2014 r. od instytucji państwowych na całym świecie nadeszło prawie 35 tys. żądań ujawnienia danych na temat użytkowników Facebooka – o 24 proc. więcej niż w drugim półroczu 2013 r.

Opublikowane przez Facebooka w specjalnym raporcie informacje wskazują, że we wspomnianym okresie otrzymał on z Polski 288 nakazów udzielenia informacji o 377 użytkownikach. W odpowiedzi ujawniono dane w 27,08 proc. przypadków.

We wpisie na blogu Facebook zapewnia, że wszystkie wnioski są wnikliwie badane, a pozytywnie rozpatruje się jedynie te, które mają swoje uzasadnienie w przepisach prawa obowiązujących w kraju, z którego są kierowane.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook: Rządy częściej proszą o dane swoich obywateli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl