SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook uruchamia testy wersji alfa aplikacji dla Androida

Wersja alfa aplikacji dla Androida ma jako pierwsza otrzymywać nowości, które nie zostały jeszcze dostatecznie sprawdzone i przetestowanie. Mają to zrobić ochotnicy, którzy zarejestrują się w programie.

<!-- 0.5691s -->

Uruchomienie kanału alfa dystrybucji aplikacji ogłosił w oficjalnym komunikacie Christian Legnitto, którzy kieruje zespołem inżynierów pracujących nad rozwiązaniami mobilnymi Facebooka. Testy będą się odbywać na identycznej zasadzie jak w przypadku wersji beta, choć w tym wypadku klient serwisu będzie znajdował się na jeszcze wcześniejszym etapie rozwoju.

Znamiennym dla wersji alfa ma być to, że nie wszystkie wprowadzone funkcje będą miały szanse trafić do kanału beta, a w konsekwencji wydania stabilnego. Legnitto zapowiada, że testerzy powinni spodziewać się spadku stabilności programu w niektórych sytuacjach, a także problemów wynikających z eksperymentalnych funkcji wdrażanych w tym stadium.

Aby wziąć udział w testach alfa, należy dołączyć do grupy testerów w usłudze Google Groups pod tym adresem, a następnie potwierdzić chęć przystąpienia do kanału alfa na specjalnej stronie w sklepie Google Play.

Jednocześnie Facebook podsumował testy beta, które zostały uruchomione w czerwcu br. Od tamtej pory do programu przystąpiło łącznie 260 tys. osób ze 150 krajów, które dziennie dostarczają ok. tysiąca raportów. Testerzy korzystają z urządzeń 50 producentów oraz różnych wersji Androida  - począwszy od 2.3 Gingerbread, a na najnowszej Jelly Bean skończywszy.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook uruchamia testy wersji alfa aplikacji dla Androida

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl