SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook zatrudni pół tysiąca pracowników w nowej siedzibie w Londynie

Facebook zapowiedział, że zamierza otworzyć swoje nowe biuro w Londynie. Przy okazji ma zatrudnić 500 nowych pracowników. - Londyn to wciąż jedno z najlepszych miejsc dla firm z branży technologicznej - wyjaśnia Nicola Mendelsohn, szefowa portalu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Article

O swoich planach inwestycyjnych związanych ze stolicą Wielkiej Brytanii Facebook poinformował ustami Nicoli Mendelsohn w poniedziałek podczas konferencji biznesowej w Londynie. Według zapowiedzi w stolicy Wielkiej Brytanii ma powstać nowa siedziba Facebooka, w której mają być opracowywane przyszłe projekty serwisu, stamtąd też ma być obsługiwany marketing i sprzedaż produktów firmy w regionie.

Plany przewidują, że w związku z uruchomieniem nowej lokalizacji Facebook zatrudni w 2017 r. w Wielkiej Brytanii dodatkowych 500 pracowników, co będzie oznaczało wzrost zatrudnienia w tym kraju o 50 proc. Ostatecznie w brytyjskim Facebooku ma pracować 1,5 tys. osób, z których większość jest obecnie zlokalizowana w siedzibie firmy w Somerset.

Mendelsohn ujawniła, że w zapowiadanym procesie rekrutacji Facebook będzie poszukiwał zarówno wysoko wykwalifikowanych inżynierów, jak też specjalistów w segmencie marketingu i sprzedaży.

- Londyn to wciąż jedno z najlepszych miejsc dla firm z branży technologicznej - podkreśliła Mendelsohn odnosząc się pośrednio do niepewnej sytuacji biznesu w perspektywie Brexitu, którego przeprowadzenie zostało ostatnio zakwestionowanie przez brytyjski parlament.

Przedstawicielka Facebooka przypomniała, że serwis jest obecny w Wielkiej Brytanii od 2007 r. i w jego tamtejszej siedzibie powstały znaczące projekty firmy, m.in. koncepcja bezzałogowych statków powietrznych dostarczających internet do słabo rozwiniętych regionów świata.

Zapowiedź Facebooka dotycząca budowy nowej siedziby i zwiększenia zatrudnienia nadeszła niedługo po tym, jak w ub. tygodniu Google obiecał do 2020 r. wybudować swoje nowe centrum w Londynie i zatrudnić tam 3 tys. osób, inwestując w to przedsięwzięcie łącznie 1 mld funtów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zatrudni pół tysiąca pracowników w nowej siedzibie w Londynie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl