SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Fakt” liderem sprzedaży kioskowej w lipcu, tylko „Rzeczpospolita” na plusie

Liderem pod względem średniej sprzedaży w kioskach w lipcu br. był „Fakt”. Prawie wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Zyskała tylko „Rzeczpospolita” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w samych kioskach i salonikach prasowych w lipcu 2017 roku „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) sprzedawał się średnio w liczbie 249 581 egz. W porównaniu do analogicznego miesiąca 2016 roku średnia sprzedaż egzemplarzowa tego dziennika zmniejszyła się o 5,16 proc. W tym kanale dystrybucji rozchodziło się 98,80 proc. sprzedawanych egzemplarzy „Faktu”.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Wiceliderem był „Super Express” (ZPR Media) ze średnim wynikiem na poziomie 126 635 egz., notując spadek o 6,51 proc. Sprzedaż kioskowa tej gazety stanowiła 99,37 proc. sprzedaży ogółem „SE”, co jest najwyższym wynikiem w zestawieniu.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora), której średnia sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych zmalała w ciągu roku o 25,85 proc. i wyniosła 73 012 egz. Udział sprzedaży kioskowej „GW” w sprzedaży ogółem wyniósł 69,25 proc.

Jedynym wzrostem średniej sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych pochwalić się mogła „Rzeczpospolita” (Gremi Media), której średni wynik poszedł do góry o 0,51 proc. do 8 402 egz. Tytuł ten w zestawieniu był szósty.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych to sprzedaż tytułu prasowego w kioskach i salonikach prasowych i innych punktach, gdzie można nabyć prasę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakt” liderem sprzedaży kioskowej w lipcu, tylko „Rzeczpospolita” na plusie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tak....
Najważniejsze, że Wyborcza ma rekordowy spadek, pod budowę tych wszystkich patologii IIIRP podłozyła najwiecej ze wszystkich, to jej dziecko. Ta patologia zwinie się wraz z nią........
49 29
odpowiedź
User
Hasan
Papier się zwija, na Czerskiej stypa, agonia będzie się jeszcze ciągnąć do jesieni 2018.
47 9
odpowiedź
User
Aro
Czy GW pociagnie na dno Agora?
35 8
odpowiedź
User
qwe
Najważniejsze, że Wyborcza ma rekordowy spadek, pod budowę tych wszystkich patologii IIIRP podłozyła najwiecej ze wszystkich, to jej dziecko. Ta patologia zwinie się wraz z nią........


Niemcy nie pozwolą na upadek GW grunt to siać zamęt i niezgodę w Polsce bo chcą dokończyć to co zaczęli w 39 roku
18 10
odpowiedź