SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” liderem programów informacyjnych, „Teleexpress” stracił najwięcej widzów

W kwietniu br. liderem oglądalności wśród programów informacyjnych były „Fakty”. Wszystkie serwisy odnotowały spadki, a najwięcej stracił „Teleexpress”, który został wyprzedzony przez „Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Justyna Pochanke, fot. tvnArticle

„Fakty” w kwietniu 2017 roku oglądało średnio 2,84 mln widzów, co zapewniło TVN 22,06 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 7,40 proc. widzów, czyli 227 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 24,72 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3 mln widzów, co przełożyło się na 23,29 proc. udziału. Było to o 6,72 proc. mniej, niż w kwietniu 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1, które awansowały z trzeciej lokaty. Ich oglądalność jednak zmalała o 6,86 proc. (184 tys. widzów) i w kwietniu 2017 roku wyniosła ona 2,49 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 17,81 proc. (rok wcześniej było to 19,84 proc.).

Z pozycji wicelidera na trzecie miejsce spadł z kolei „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 13,01 proc. (369 tys. osób) do 2,47 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w TVN w rynku zmalał z 30,13 proc. do 25,15 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,95 mln osób, po spadku o 1,59 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w kwietniu br. oglądało 2,10 mln widzów, czyli o 1,51 proc. mniej, niż przed rokiem.

Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 3,54 proc. do 1,23 mln widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w kwietniu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 3,50 proc. do 995 tys. oglądających.

Z kolei najwięcej straciły tutaj „Wiadomości” - było to 10,22 proc. do 563 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem programów informacyjnych, „Teleexpress” stracił najwięcej widzów

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
expert
To nie jest prawda. Kórwizja nawet jak traci to zyskuje. Uprzejmie donoszę, że nie skończył się jeszcze telefoniczny sondaż na grupie 100 osób, który pokaże prawdziwe wyniki Kórwizji.
odpowiedź
User
Sic
O boli boli taki spadek. Nawet rezimowe Wiadomości wyprzedziły juz Teleexpress. Co ten Pobudzin wyprawia z "najlepszym" dziennikiem TVP
odpowiedź
User
Sic
O boli boli taki spadek. Nawet rezimowe Wiadomości wyprzedziły juz Teleexpress. Co ten Pobudzin wyprawia z "najlepszym" dziennikiem TVP
odpowiedź