SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal w Opolu od 9 do 11 czerwca. TVP ujawnia plan koncertów

Telewizja Polska podpisała z Opolem umowę dotycząca tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza odbędzie się od 9 do 11 czerwca, cztery z sześciu koncertów będą związane z 60-leciem festiwalu.

Festiwal w Opolu, fot. akpaArticle

Telewizja Polska potwierdziła w poniedziałek, że 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się od 9 do 11 czerwca. Portal Wirtualnemedia.pl informował o tym już dwa tygodnie temu.

Dyrektorem artystycznym tegorocznego festiwalu został Remigiusz Trawiński, a kierownictwo muzyczne objęli Zygmunt Kukla i Grzegorz Urban. Funkcję rzeczniczki prasowej pełni dziennikarka TVP Agata Konarska.

Festiwal w Opolu: cztery koncerty na 60-lecie

Festiwal zacznie się w piątek 9 czerwca od koncertu Wielka Gala - Od Opola do Opola” w reżyserii Konrada Smugi. Na scenie zaprezentowane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia z sześciu dekad festiwalu, a także wspomnienia o jego zmarłych gwiazdach.

Drugim piątkowym koncertem będą „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego. Koncert będzie utrzymany w konwencji talent show: w loży na scenie pojawi się czwórka jurorów, która będzie oceniać wykonawców.

Sobota 10 czerwca rozpocznie się na festiwalu od koncertu „Premiery” w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą oddziały terenowe Telewizji Polskiej.

Drugim koncertem tego dnia będzie „Czas ołowiu” w reżyserii Michała Bandurskiego, z przebojami artystów nagradzanych w ciągu 60 lat festiwalu. Koncert zostanie wzbogacony nagraniami archiwalnymi.

W niedzielę 11 czerwca na początek zaplanowano kolejny jubileuszowy koncert: „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności” w reżyserii Beaty Szymańskiej-Masny. Pojawią się z nim opolskie przeboje, na których punkcie szalała publiczność.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Za finałowy koncert  „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP Opole 2023” odpowiadają Marek Sierocki i reżyser Bolesław Pawica. Piosenki prezentowane przez artystów będą przeplatane krótkimi  felietonami „O’polskiej Kroniki Festiwalowej”, w których pojawią się fragmenty kabaretonów, głośne wydarzenia z historii KFPP, fragmenty najważniejszych opolskich koncertów i opowieści o modzie festiwalowej, anegdoty, romanse festiwalowe oraz powiedzonka.

1,9 mln osób oglądało festiwalu w Opolu w ub.r.

Zeszłoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2022 pokazywany był na antenie TVP1 i TVP Polonia od 17 do 20 czerwca. Średnia widownia trzech głównych dni muzycznej imprezy wyniosła w Jedynce 1,82 mln osób. Przełożyło się to na 20,49 proc. udziału wśród wszystkich widzów, 12,50 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 14,38 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsena.

Na antenie TVP Polonia imprezę oglądało dodatkowo 80 tys. widzów, co dało tej stacji odpowiednio 0,97 proc., 1,11 proc. i 1,15 proc. udziału. Łączna widownia festiwalu na obu antenach wyniosła 1,94 mln osób (odpowiednio 14,96 proc., 9,82 proc. i 10,43 proc. udziału).

Od 26 do 28 maja br. w Sopocie odbędzie się z kolei Polsat SuperHit Festiwal, który transmitowany będzie przez Polsat. W Operze Leśnej wystąpi m.in. Dawid Kwiatkowski, który będzie obchodzić 10-lecie pracy artystycznej.

Dołącz do dyskusji: Festiwal w Opolu od 9 do 11 czerwca. TVP ujawnia plan koncertów

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan Pìerre Doliński
Jedyna dobra wiadomość jest taka, że Kurski się nie będzie gibał na balkonie pokazywany w przebitkach co 5 minut.
odpowiedź
User
szkoda
Jedni i ci sami reżyserzy. Krótka ławka "artystów" w TVP. Prowadzący wyjęci z Pytania na Śniadanie. Zerowy wpływ festiwalu na rynek muzyczny w Polsce. Jechanie ciągle na sentymentach i starych piosenkach. Jednie na plus marginalizacja Dobrowolskiego. Szkoda takiej długiej tradycji. Nikt nie ma pomysłu na to, żeby Opole mogło coś znaczyć. Patrzcie jak to robią Włosi. Ponad 70 edycji Sanremo i udziały 65% w rynku ostatniej edycji.
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Głośne wydarzenia?A będzie o tym jak Durnotan złapał Edytę Gumiak za pupę?
odpowiedź