SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Filip Memches dalej prowadzi w Polskim Radiu 24 audycję „Z duszą czy bez”

Filip Memches, zwolniony przez zarząd Polskiego Radia tydzień temu, nadal prowadzi w Polskim Radiu 24 swoją audycję „Z duszą czy bez”. Nie jest już natomiast gospodarzem żadnych innych programów.

Filip Memches, fot. Polskie RadioArticle

Memches stracił pracę w rozgłośni w maju br., po tym, jak pod koniec kwietnia zaprosił do prowadzonej przez siebie audycji Jana Hartmana - publicystę o lewicowych poglądach. Wówczas też z tego samego powodu odwołano ze stanowiska wicedyrektora anteny, Krzysztofa Gottesmana.

Przeciwko nieprzedłużeniu umowy z Memchesem protestowali dziennikarze, skupieni w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa. - Media publiczne powinny być wzorem rzetelności, obiektywizmu i pluralizmu. Dlatego nie do przyjęcia jest zwolnienie dziennikarzy i redaktorów za wyrażane przez nich opinie czy z powodu zapraszanych do studia gości. Można nie zgadzać się z poglądami głoszonymi przez prof. Jana Hartmana, ale to nie oznacza, że można go eliminować z debaty publicznej, a tym bardziej zwalniać jednego z redaktorów (Krzysztof Gottesman) i dziennikarza (Filip Memches) za zaproszenie go do takiej debaty w radiu - nomen omen „publicznym” - napisał zarząd SWS.

Na początku minionego tygodnia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, wezwał prezesa Polskiego Radia, Jacka Sobalę, do złożenia wyjaśnień w sprawie zwolnienia Filipa Memchesa z publicznego radia. We wtorek - już po interwencji Czabańskiego - Sobala rozmawiał z  Memchesem. Jak wynika z naszych informacji, w czasie rozmowy padła propozycja odnowienia umowy i powrotu dziennikarza do pracy.

W niedzielę o godz. 19.15 dziennikarz poprowadził jak co tydzień w PR24 audycje pt. „Z duszą czy bez”. Gościem był Aleksander Stralcov-Kalwacki, a rozmawiano o bizantyjskich świątyniach w Polsce.

Polskie Radio wraz z Memchesem wypracowali wspólny komunikat. Czytamy w nim, że szefostwo radia jest przekonane, że „uda się wykorzystać wiedzę, kompetencje i doświadczenie Redaktora Memchesa na antenie Polskiego Radia”. Co to dokładnie ma znaczyć - nie wiadomo, obie strony nie wtajemniczają w szczegóły rozmów. - Pozytywnie przyjąłem ten gest. O szczegółach propozycji będziemy rozmawiać w najbliższych dniach - oświadczył Memches.

Filip Memches jako publicysta współpracuje też od niedawna z tygodnikiem „Do Rzeczy” i internetowym miesięcznikiem Nowa Konfederacja.

Wcześniej Filip Memches był przez kilka lat związany z „Rzeczpospolitą”. Współpracował jako publicysta z tym dziennikiem i z tygodnikiem „Uważam Rze” (w latach 2011-2012, kiedy redagowali go dziennikarze, z których część pracuje obecnie w „Do Rzeczy”), a w latach 2012-2016 był sekretarzem działu Opinie, zajmował się m.in. weekendowym wydaniem „Plus Minus”.

Pod koniec ub.r. Filip Memches zrezygnował z pracy w „Plusie Minusie”, tak samo jak pozostali redaktorzy tego wydania: Dominik Zdort, Beata Zubowicz i Wojciech Stanisławski. Zdort w lutym br. został szefem serwisu internetowego Tvp.info.

Pod koniec kwietnia br. zmienił się dyrektor Polskiego Radia: Tomasza Kuca zastąpił Paweł Badzio.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Polskie Radio 24 miało 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Filip Memches dalej prowadzi w Polskim Radiu 24 audycję „Z duszą czy bez”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Partia pamięta.
Partia jednak się nie myli. Wprawdzie Natolin chciał wygryźć funkcjonariusza z kręgu Puław ale Grunwald pomógł i po linii komitetu centalnego z poparciem generała wróci na antene dla dobra partii. Partia z Narodem. Naród z Partiom. W świetlaną przyszłość.
odpowiedź
User
Ała
Poprowadzi? Po co? Co będzie nosił za uszami? Myśl, że jak w trakcie programu do kogoś zadzwoni, znów będzie awantura?
odpowiedź
User
szachmat
Chłopie nie masz eggsów. Bieda.
odpowiedź