SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Flesz”: półmilionowa sprzedaż pierwszego numeru

Pierwszy numer nowego dwutygodnika people Edipresse Polska “Flesz. Gwiazdy & Styl” sprzedał się w liczbie 496 tys. egz. - wynika z danych wydawcy.
 

Jak podkreślono w komunikacie, tak wysoki wynik sprzedażowy znacznie przekroczył oczekiwania wydawcy (Edipresse przed startem pisma zakładało, że sprzedaż dwutygodnika docelowo wynosić będzie co najmniej 200 tys. egz.) Pierwszy numer „Flesza” był w sprzedaży między 10 a 23 października br. w cenie promocyjnej 1,50 zł, a jego nakład wyniósł 600 tys. egz. Wspierała duża kampania reklamowa z udziałem Małgorzaty Sochy. Działania obejmowały m.in. telewizję, radio, prasę i internet (zobacz spot!). Kampania nadal jest prowadzona.

Drugie wydanie ukazało się 24 października już w nakładzie zwiększonym do 650 tys. egz. i także w cenie 1,50 zł. Nie zdecydowano na razie jaki będzie nakład wydania trzeciego. Według wcześniejszych planów, powinno ono mieć już mieć cenę 2,20 zł, ale także w tej sprawie nie ma jeszcze ostatecznej decyzji. Swoją cenę z 2,20 zł do 1,50 zł obniżył bowiem ukazujący się tego samego dnia co “Flesz” dwutygodnik “Show” Wydawnictwa Bauer (więcej na ten temat).

Drugie wydanie "Flesza" jest w sprzedaży od 24 października


Z ostatnich dostępnych danych ZKDP za lipiec br. wynika, że sprzedaż ogółem “Show” w tamtym miesiącu wyniosła 471 806 egz. Liderem segmentu people było wydawane przez Edipresse Polska “Party” – 505 412 egz. (dowiedz się więcej).

“Flesz” to magazyn oparty na formule 50/50. W pierwszej części pisma znajdują się newsy z życia gwiazd, a także dłuższe materiały i wywiady. Natomiast cześć o stylu prezentuje modę, urodę, kuchnię czy tematy zdrowotne przez pryzmat gwiazd. Połowa ta ma też charakter shoppingowy - materiałom towarzyszą prezentacje produktów nawiązujących do ich tematyki. Redaktor naczelną dwutygodnika jest Aneta Wikariak (poznaj szczegóły).

Dołącz do dyskusji: “Flesz”: półmilionowa sprzedaż pierwszego numeru

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tinki
czy wszytskie okladki flesza beda od dupy strony?
odpowiedź
User
Winky
Na to wygląda, a zatem nabór twarzy ...tfu...pośladków okładkowych uzależniony będzie od jędrności tychże jak mniemam, co wskazuje z kolei na to, że podaż jest mocno ograniczona :)
odpowiedź
User
ZetKa
I popyt pewnie niebawem tez....
odpowiedź