SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

FoodCare odpowiada Maspeksowi: wyrok dot. napoju Ngine nieprawomocny, nie zakazuje sprzedaży

Spółka FoodCare zarzuca Maspeksowi wprowadzanie w błąd opinii publicznej w sprawie sądowego zakazu sprzedaży i reklamowania napoju Ngine we względu na podobieństwo opakowań do Tigera. Według FoodCare'a konkurent opisał wyrok "w sposób nierzetelny i odbiegający od rzeczywistego brzemienia rozstrzygnięcia".

Article

Spór prawy między z Maspexem dotyczy produkowanego przez FoodCare napoju energetycznego Ngine. Maspex uważa, że opakowania Ngine zbyt przypominają ich markę Tiger, przez co konsumenci mogą pomylić się w wyborze produktów w sklepach. Sąd zajmował się sprawą od 2018 roku.

W środę 13 stycznia Maspex przesłał mediom komunikat informujący o rozstrzygnięciu sporu o opakowania Ngine, zatytułowany "FoodCare otrzymał zakaz wytwarzania i sprzedaży NGINE".

Wadowicka spółka poinformowała w informacji prasowej, że 8 stycznia br. Sąd Okręgowy w Krakowie "wydał wyrok nakazujący firmie FoodCare zaniechania wytwarzania, oferowania, wprowadzania do obrotu, importu lub eksportu oraz reklamy i promocji napojów Ngine (również pod oznaczeniami „N-Gine”, „N’Gine”)  w puszkach o pojemności 250 ml., które zostały przez FoodCare upodobnione do opakowań napojów Tiger".

Sąd uznał, że FoodCare dopuścił się czynów nieuczciwej konkurencji, posługując się wprowadzającym w błąd co do pochodzenia towaru opakowaniem napoju Ngine oraz naruszając dobre obyczaje w obrocie gospodarczym oraz interes konkurencyjnego przedsiębiorcy - opisał w komunikacie Maspex.

FoodCare: Maspex wprowadził w błąd swoim komunikatem

W oświadczeniu zarządu FoodCare, przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl w czwartek po południu, czytamy: "Spółka FoodCare pragnie przede wszystkim podkreślić, że w jej ocenie Wyrok, w zakresie uwzględniającym roszczenia MWS (Maspex - przyp. red.), jest nieprawidłowy i po jego zaskarżeniu przez FoodCare apelacją, może ulec zmianie. Niezależnie od tego, treść i znaczenie Wyroku zostały w komunikacie MWS, przedstawione w sposób nierzetelny i odbiegający od rzeczywistego brzemienia rozstrzygnięcia wydanego przez Sąd oraz przedmiotu sprawy, w której zostało wydane".

W dalszej części oświadczenia, podpisanego przez członków zarządu spółki Angelikę Majkę i Roberta Okońskiego, czytamy, że Maspex "nierzetelnie sformułował w komunikacie opis sentencji Wyroku".

"Całe orzeczenie w zakresie "zakazowych" odnosi się bowiem wyłącznie do konkretnych opakowań napoju N'GINE (a nie do tego napoju jako takiego, tj. bez względu na wygląd jego opakowania) - co zostało w Komunikacie pominięte i/lub przekształcone. (…) Wyrok nie zakazuje FoodCare wprowadzania napojów N'GINE do obrotu - podkreśla FoodCare.

Firma twierdzi również, że Maspex pominął w komunikacie informację, że wyrok w sprawie Ngine jest nieprawomocny i podlega apelacji, w związku z czym na razie nie ma konieczności publikowania zasądzonych przeprosin. Dodajmy, że w komunikacie Maspex w jednym zdaniu była zawarta informacja o nieprawomocności wyroku, nie było informacji o możliwości apelacji drugiej strony.

Ponadto FoodCare zaprzecza twierdzeniom zawartym w komunikacie Maspeksu, nazywa je "zmierzającymi do podważenia wizerunku FoodCare w oparciu o co najmniej nierzetelnie przedstawiony opis nieprawomocnego Wyroku". 

Do Grupy Maspex należą takie marki napojów i soków jak Tarczyn, Tymbark, Kubuś, Dr. Witt, Nestea i Caprio. Z kolei FoodCare w swoim portfolio napojowym ma marki energetyków Black i Ngine, wodę Ostromecko, izotonik 4move, sok Frugo i bezalkoholowe piwo z kofeiną BlackMeister Beer Energy.

Firmy i fundacja Dariusza Michalczewskiego przez lata toczyły spory prawne dotyczące marki Tiger, do której prawa dekadę temu były bokser przekazał Maspeksowi. Jednocześnie zerwał wieloletnią współpracę z FoodCare'em, zarzucając firmie nieprawidłowości w rozliczeniach.

FoodCare niedługo potem wprowadził do sprzedaży napój Black, którego ambasadorem marketingowym jest były bokser Mike Tyson.

Dołącz do dyskusji: FoodCare odpowiada Maspeksowi: wyrok dot. napoju Ngine nieprawomocny, nie zakazuje sprzedaży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl