SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

FoodCare zapłaci fundacji Michalczewskiego 15 mln zł za Tigera

Sąd Apelacyjny w Krakowie prawomocnie nakazał firmie FoodCare zapłatę ponad 15 mln zł dla Fundacji Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” z tytułu nieuiszczonych opłat licencyjnych za sprzedaż napoju energetycznego Tiger.

Dariusz Michalczewski Article

Konflikt Fundacji Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” i FoodCare’u dotyczący Tigera zaczął się w 2010 roku. Według fundacji firma wbrew porozumieniu przestała uiszczać opłatę licencyjną za korzystanie z marki Tiger. W konsekwencji fundacja w trybie natychmiastowym rozwiązała umowę i przekazała prawa do marki firmie Maspex.

Jednocześnie organizacja wystąpiła do krakowskiego sądu o zapłatę nieuregulowanych opłat licencyjnych oraz zwrot innych nienależnych FoodCare świadczeń z okresu trwania umowy. Po ponad trzech latach postępowania Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał w środę wyrok nakazujący FoodCare’owi zapłatę na rzecz fundacji ponad 15 milionów zł (wraz z kosztami i odsetkami) zaległych opłat licencyjnych. Sąd przychylił się do wniosku firmy o rozłożenie wpłaty na dwie raty, które jednak finalnie muszą zostać uiszczone od końca stycznia przyszłego roku. Potwierdził tym samym wyrok sądu pierwszej instancji podjęty we wrześniu ub.r.

Dariusz Michalczewski nie kryje satysfakcji z tego orzeczenia. - Co ważne - sąd uwzględnił wszystkie nasze argumenty. Mam nadzieję, że dzisiejszy wyrok będzie dla Pana Włodarskiego (właściciela FoodCare’u - przyp.red.) nauczką na całe życie, bo w biznesie działa się fair play i nie łamie się zawartych umów - komentuje.

- Nie zgadzamy się z interpretacją naszych oponentów, a tym samym z decyzją Sądu. Dlatego skorzystamy z naszego prawa do złożenia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Dalsze kroki prawne podejmiemy po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji Sądu - zapowiada zarząd FoodCare'u.

Fundacja Michalczewskiego przez sądem w Krakowie domaga się od FoodCare’u jeszcze 22 mln zł za korzystanie przez firmę z oznaczenia Tiger po rozwiązaniu umowy licencyjnej (więcej na ten temat).

- Należy wyraźnie podkreślić, iż powyższa sprawa nie dotyczy kwestii własnościowych związanych z marką Tiger. Wbrew deklaracjom Dariusza Michalczewskiego, nie ma ona również wpływu na pozostałe sprawy toczące się przed sądami - zaznacza zarząd FoodCare'u.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FoodCare zapłaci fundacji Michalczewskiego 15 mln zł za Tigera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl