SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja DKMS obala mity na temat poboru szpiku kostnego

Celem nowej akcji edukacyjnej Fundacji DKMS jest obalenie mitu, który utrwala nieprawdziwe informacje na temat dawstwa szpiku kostnego. Za jej przygotowanie odpowiada Bluerank.

Article

Ponad połowa Polaków sądzi, że metodą pobrania szpiku jest punkcja kręgosłupa. Takie są wyniki badania IMAS International dla Fundacji DKMS „Znajomość fundacji działających w obszarze zdrowia, wizerunek Fundacji DKMS w Polsce i rejestracja potencjalnych dawców szpiku”.

Kampania DKMS  w mediach regionalnych

Kampania, skierowana głównie do mediów regionalnych opiera się na świadectwach zwykłych ludzi – dawców, którzy są najlepszym potwierdzeniem bezpieczeństwa procesu oddawania szpiku. Fundacja DKMS wskazała siedem osób z różnych regionów Polski, które oddały szpik metodą pobrania z krwi obwodowej, bądź z talerza kości biodrowej. Z każdym z dawców został przeprowadzony wywiad.

Na potrzeby akcji powstał też spot wideo w formule materiału reporterskiego z sondą uliczną, w której zadawane jest pytanie o miejsce, z którego pobiera się materiał do przeszczepu. Wszyscy zapytani są przekonani, że szpik pobiera się z kręgosłupa.

Komunikacja kierowana jest do mediów regionalnych, które chcemy zainteresować sylwetkami local heroes, mieszkańców miast i regionów, w których znajdują się grupy docelowe poszczególnych publikatorów.

Bluerank przygotował koncepcję kampanii oraz odpowiada za jej przeprowadzenie. Wcześniej agencja zrealizowała też dla Fundacji DKMS kampanię „Dobry znak”, która obala mit mówiący o tym, że osoby z tatuażem nie mogą zostać dawcami szpiku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja DKMS obala mity na temat poboru szpiku kostnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl