SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gadu-Gadu odbiera SMSy sieci Idea

Od 27.02.2004 r. komunikator Gadu-Gadu uruchomił nową wersję swojego komunikatora internetowego

Od 27.02.2004 r. komunikator Gadu-Gadu uruchomił nową wersję swojego komunikatora internetowego, który pozwala wysyłać SMSy na telefony sieci Idea oraz odczytywać w komunikatorze odpowiedzi wysłane z tych telefonów.

Wysyłanie SMSów poprzez Gadu-Gadu odbywa się za pomocą programu SMS Express będącego częścią Gadu-Gadu. Uruchomienie SMS Express następuje poprzez naciśnięcie przycisku SMS znajdującego się na dole listy kontaktów w Gadu-Gadu. Użytkownik Gadu-Gadu ma możliwość zapisania numerów telefonów do swoich znajomych w liście kontaktów. Przy kontakcie pojawi się ikona telefonu, lub telefonu wraz ze statusem Gadu-Gadu. Dla tych kontaktów można wywołać SMS Express prawym klawiszem myszy. Nadawcą SMSów wysyłanych z Gadu-Gadu jest numer 102 poszerzony o dziesięciocyfrowy tymczasowy identyfikator przyznawany Nadawcy (ważny przez 24 godziny - identycznie jak w przypadku Internetowej Bramki SMS, ponieważ SMSy faktycznie przesyłane są za pośrednictwem Internetowej Bramki SMS sieci Idea).

Do każdej wiadomości SMS przesłanej z Gadu-Gadu dołączany jest tekst reklamowy, zgodnie z Regulaminem Internetowej Bramki SMS oraz usługi E-mail SMS Standard. Oprócz tego w SMSie wysłanym z Gadu-Gadu zawarta jest informacja, że jest to SMS wysłany przez Użytkownika Gadu-Gadu.

Po otrzymaniu SMSa odbiorca ma 24 godziny na odpowiedź. Może to zrobić w taki sam sposób w jaki odpowiada na SMSy przychodzące z innego telefonu, czyli przy użyciu opcji Odpowiedz. Odpowiedź ta pojawia się w komunikatorze Gadu-Gadu jako SMS przychodzący.

Aby móc otrzymywać wiadomości z Gadu-Gadu należy mieć aktywną usługę E-mail SMS Standard. Aktywacja usługi SMS Standard następuje poprzez wysłanie SMSa o treści INTERNET pod numer 102. W celu deaktywacji usługi E-mail SMS Standard należy wysłac SMSa o treści NIE pod numer 102.

Za SMSy wysłane z telefonu do Gadu-Gadu płaci się jak za zwykły SMS wysłany z telefonu komórkowego (zgodnie z planem taryfowym).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gadu-Gadu odbiera SMSy sieci Idea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl