SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gant podtrzymuje prognozy na 2010 i 2011 r.

Firma deweloperska Gant Development podtrzymał prognozy finansowe na 2010 i 2011 rok, poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek. Prognoza spółki przewiduje osiągnięcie 312 mln zł przychodów i 58 mln zł zysku netto w 2010 oraz 427 mln zł przychodów i 108 mln zł zysku netto w 2011.

Gant podtrzymuje prognozy na 2010 i 2011 r.

"Osiągnięte wyniki za 2009 r. uważamy za dobre, ciężko pracujemy, aby podołać realizacji prognoz przyjętych w 2010 roku - powiedział członek zarządu Gant Development Andrzej Szornak.

Gant podał też, że w opublikowanych w poniedziałek wynikach za 2009 r. grupa wykazała m.in. nieco mniejszy - od wcześniej szacowanego - zysk netto. Dokonała także korekty zapasów. Część rezerw zawiązanych w poczet minionego roku, będzie rozwiązana w 2010, poinformowano.

Spółka podaje, że w audytowanym raporcie rocznym za 2009 r. Grupa Gant Development wykazała 101,8 mln zł zysku operacyjnego z podstawowej działalności (dewelopersko-budowlanej).

"Zysk operacyjny wniósł prawie 80 mln zł. Przychody ze skonsolidowanej sprzedaży wyniosły 342,9 mln zł. Zysk netto wobec wcześniejszych szacunków uległ zmianie z 69,7 mln zł na 65,4 mln zł . Na korektę wcześniejszych założeń miało m.in. wpływ przeniesienie jednego z gruntów z pozycji 'inwestycje' do 'zapasów', co pogorszyło wynik o 1,7 mln zł. Ponadto na prośbę audytora Gant dokonał odpisu na 300 tys. zł na niezapłacone w terminie należności - czytamy dalej.

"Najważniejszy dla wszystkich - wynik operacyjny nie uległ korekcie. Podeszliśmy do podsumowania wyników bardzo konserwatywnie. Wszystkie sugestie audytora - nawet te bardzo ostrożne - zostały przez nas uwzględnione, stąd drobna zmiana wyników. Część rezerw, które związaliśmy w poczet minionego roku będzie rozwiązana w tym, dotyczy to np. rezerw na podatki" - zapowiedział Szornak.

Gant Development miał 62,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 4,58 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 342,92 mln zł wobec 44,43 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gant podtrzymuje prognozy na 2010 i 2011 r.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Borys
Ta firma idzie jak burza, jak sobie coś założą to to osiągają, Teraz słyszałem, że sprzedali więcej niż założyli i pewnie będą szły podwyżki, bo ludzie za szybko kupują, jedno jest pewne, mają ten dryg, który przyciąga ludzi do kupna mieszkań.
8 8
odpowiedź
User
paint
no niezłe wyniki osiągają i nie wygląda że by coś się zmnieniło w najbliższym czasie, bo inwestycje jakie poczyniają są jak najbardziej trafne, no i coraz więcej miast obejmują
8 8
odpowiedź